SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości 2014 Toyota Land Cruiser / Lexus GX: bliźniaki po liftingu ujawnione - WIDEO

2014 Toyota Land Cruiser / Lexus GX: bliźniaki po liftingu ujawnione - WIDEO

26.08.2013, godz. 12:00
Toyota Land Cruiser 2014
foto: toyota

Japończycy przeprowadzili lifting swojego flagowego SUV-a na rok modelowy 2014. Zarówno Toyota Land Cruiser, jak i jej bardziej ekskluzywny wariant sprzedawany pod nazwą Lexus GX, otrzymały przekonstruowane nadwozia oraz lepsze wyposażenie.

Wiadomo już, jak będą się prezentować największe terenowe bliźniaki od Toyoty i Lexusa, które trafią do salonów sprzedaży pod koniec bieżącego 2013 roku. O ile Lexus podał do oficjalnej wiadomości informacje na temat auta, to Toyota poza filmami prezentacyjnymi jeszcze nie ujawniła szczegółów dotyczących wyposażenia.

Lexus GX po kuracji odświeżającej upodobnił się do oferowanych aktualnie na rynku mniejszych braci. Zgodnie z najnowszym kodem stylistycznym marki przód zdominowała charakterystyczna, agresywna atrapa chłodnicy. Zmieniono także reflektory na odpowiedni wzór kloszy z LED-owym wypełnieniem, których nie da się pomylić z żadnym innym autem. Z tyłu da się natomiast dostrzec zmodyfikowane lampy wraz ze zderzakiem. Styl wnętrza samochodu prawie wcale się nie zmienił w stosunku do oferowanej obecnie wersji, ale dodano kolejne pozycje wykończenia i wyposażenia.

>>>  Toyota Yaris Hybrid R Concept z mocą 420 KM <<<

Zmodernizowane wydanie Toyoty Land Cruiser nie jest już tak spokojne z wyglądu. Dość łagodny przód zastąpiono jeszcze większą, chromowaną atrapą wlotu powietrza do silnika. Reflektory również zmieniły się diametralnie, ponieważ nabrały futurystycznego designu i wzbogacono je o światła do jazdy dziennej LED. Poza tym pas przedni dostał jeszcze przerysowany zderzak. Tak samo nieco zmienił się zderzak w tylnej części nadwozia z poprawionymi lampami. We wnętrzu podobnie jak w Lexusie GX nie widać żadnej rewolucji.

Pod pokrywą silnika GX-a pracować będzie 4.6-litrowy motor V8 generujący 305 KM i 446 Nm momentu obrotowego. Napęd za pośrednictwem 6-stopniowej przekładni automatycznej jest przekazywany stale na wszystkie 4 koła. Co do Land Cruisera szczegóły nie są jeszcze znane.

WIDEO - tak prezentują się odmłodzone terenowe produkty Toyoty i Lexusa

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: