SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości 2015 Ford Galaxy: debiutuje brat bliźniak Forda S-MAX

2015 Ford Galaxy: debiutuje brat bliźniak Forda S-MAX

01.05.2015, godz. 16:52
Nowy Ford Galaxy
Nowy Ford Galaxy foto: Ford

Ford zaprezentował właśnie kolejną generację swojego drugiego minivana. Galaxy ma wiele wspólnego z dynamiczniejszym S-MAX'em co widoczne jest w wyglądzie, wnętrzu i palecie silnikowej. Również ma napęd 4x4.

 

Gdyby postawić S-MAX'a i Galaxy obok siebie to różnica byłaby widoczna dopiero w tylnej części. Ten pierwszy ma bardziej opadającą linię dachu. Galaxy jest spokojniejsze. W przednim pasie nie zapomniano o charakterystycznej atrapie chłodnicy i światłach. Wnętrze nawiązuje do Mondeo. W wyposażeniu znajdziemy m.in. skórzane, podgrzewane, wentylowane i elektrycznie regulowane fotele czy system Ford Sync 2.

Zobacz też: Nowy Ford C-MAX i nowy Ford S-MAX - TEST zapoznawczy z rodzinnymi nowościami

Pod maską nowego Forda Galaxy znajdziemy znane silniki z rodziny EcoBoost i TDCI. Paleta jednostek benzynowych ma reprezentować: 1.5 EcoBoost 160 KM i 2.0 EcoBoost 240 KM, a pośród diesli znajdziemy m.in. 2.0 TDCI 150 KM i 180 KM. Być może pojawi się również najmocniejszy 210-konny motor. Po raz pierwszy Galaxy zaoferowane zostanie z napędem na cztery koła.

Nowy Ford Galaxy powinien pojawić się w salonach w ciągu najbliższych miesięcy, a ceny w Niemczech startują od 32 810 Euro (ok. 133 000 zł). Dostępne mają być trzy poziomy wyposażenia: Ambiente, Trend i Titanium.

Poniżej możecie zobaczyć jak w nowym Fordzie Galaxy łatwo będzie rozkładać i składać fotele drugiego i trzeciego rzędu poprzez system EasyFold seat system.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: