SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości 2015 Opel Astra ze światłami IntelliLux LED Matrix: kilka nowych szczegółów Astry V

2015 Opel Astra ze światłami IntelliLux LED Matrix: kilka nowych szczegółów Astry V

13.05.2015, godz. 11:18
Opel IntelliLux LED Matrix
Opel IntelliLux LED Matrix foto: Opel

Wielkimi krokami zbliża się premiera Opla Astry V. generacji. Z tej okazji Opel podzielił się kilkoma szczegółami o swoim kompakcie. Ma być mniejszy, ale przestronniejszy, a przede wszystkim lżejszy i z nowoczesnymi światłami LED.

Ostatnie zdjęcia ukazują mocno zakryty pojazd, ale w sieci pojawiają się co jakiś czas różne plotki. Nieoficjalnie wiadomo, że nowa Astra zostanie skrócona o 49 mm - rozstaw osi "zgubi" 23 mm. Duży nacisk położony został na obniżenie masy kompaktowego Opla, przez co nowa Astra ma być lżejsza o 120-200 kg. Auto powstanie na platformie D2XX i pod maską znajdziemy nowoczesne i oszczędne silniki.

Zobacz też: Opel Astra K - piąta generacja kompaktu już za rogiem

Nowością ma być, zapewne opcjonalny, system IntelliLux LED Matrix. To nowe oświetlenie przednie, oparte na 8 segmentach LED, które poprzez kamerę umieszczoną przy lusterku automatycznie dostosowują snop światła do panujących warunków. Przykładowo: w momencie wykrycia innego pojazdu w snopie światła, nie zostaną wygaszone wszystkie diody "drogowe", tylko poszczególne segmenty.

Jak już wiadomo od dłuższego czasu, nowy Opel Astra ma być produkowany w gliwickiej fabryce Opla. Inwestycje związane z uruchomieniem produkcji pochłonęły 130 milionów Euro, a sam zakład przygotowuje właśnie linie produkcyjne. Start planowany jest na wrzesień 2015 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: