SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości 2016 Renault Megane: znamy silniki i początek sprzedaży

2016 Renault Megane: znamy silniki i początek sprzedaży

15.09.2015, godz. 16:00
2015 Renault Megane
2015 Renault Megane foto: Renault

Renault poinformowało o szczegółach oferty nowego Renault Megane. Paleta silnikowa obejmuje sześć jednostek, a sprzedaż wystartuje na początku 2016 roku.

Debiut Renault Megane we Frankfurcie był długo utrzymywany w tajemnicy. Nie pojawiały się zdjęcia zamaskowanych samochodów, a po internecie krążyły szczątkowe plotki, które nigdzie nie były potwierdzane. Teraz wiemy już oficjalnie, że Renault przeprowadziło prawdziwą rewolucję w swojej ofercie. Obok nowego Megane, we Frankfurcie pokazano również następcę Laguny – czyli Renault Talisman i Talisman Grandtour.

Kliknij: Nowe Renault Megane debiutuje! Jest nowocześnie i awangardowo

Nowa generacja Renault Megane bardzo przypomina większego Talisamana. W przednim pasie znalazły się tak samo zaprojektowane światła, tylne lampy również zostały zapożyczone. Środek to z kolei wiele elementów wspólnych z jeszcze większym Espace. Na środku bogatszych wersji wyposażeniowych znajdziemy duży wyświetlacz systemu multimedialnego. W wymiarach nowe Megane ma większy rozstaw osi o 28 mm, przy skróceniu przednich i tylnych zwisów.

Czytaj: TEST Renault Megane Grandtour 1.6 dCi Limited: poczciwe kombi

W temacie jednostek napędowych Renault prezentuje możliwość wyboru jednego z sześciu silników: trzech benzynowych z rodziny TCe (o mocach 100 KM, 130 KM i 205 KM) i trzech wysokoprężnych dCi (90 KM, 110 KM i 130 KM). Najmocniejszy benzyniak w ofercie jest przeznaczony dla usportowionej odmiany GT. Napęd na koła w nowym Megane, trafiać będzie poprzez 6-biegowe przekładnie manualne, a w przypadku mocniejszych diesli i benzyniaków przez 6- i 7-biegowe skrzynie EDC - za odpowiednią dopłatą.

Sprzedaż nowego Renault Megane wystartuje na początku 2016 roku. Wtedy też powinniśmy poznać pełne cenniki francuskiego hatchbacka.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: