SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Ford Galaxy: przestronny, komfortowy i bardziej zaawansowany

Nowy Ford Galaxy: przestronny, komfortowy i bardziej zaawansowany

04.04.2015, godz. 11:50
2016 Ford Galaxy
2016 Ford Galaxy foto: Ford

Firma Ford Motor Company prezentuje nowego pełnowymiarowego osobowego vana po gruntownej modernizacji. Ford Galaxy to przestronny i ekskluzywny, a teraz jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie samochód, potrafiący przewieźć w komforcie dużą 7-osobową rodzinę.

Nowy Ford Galaxy ma wszystkie cechy charakterystyczne dla nowej stylistyki marki Ford. Widać wyrazisty przedni grill i smukłe przednie reflektory, dynamiczną linię boczną, czy tylne lampy z diodowymi punktami świetlnymi.

W kabinie zainstalowano całkiem nową deskę rozdzielczą z centralnie wstawionym dotykowym ekranem. Dla podróżnych usytuowano 7 pełnowymiarowych foteli, które pozwolą na dowolną aranżację wnętrza i dostosowanie konfiguracji do aktualnych potrzeb transportowych. Jako pierwszy model w swoim segmencie Ford Galaxy oferuje niezwykle prosty w obsłudze system składania i rozkładania foteli trzeciego rzędu. W przednim rzędzie fotele będą mogły być wyposażone w funkcję 11-punktowego masażu.

Przeczytaj: TEST Ford Focus kombi 1.5 TDCi Titanium po liftingu: solidny kompakt

Nowy Ford Galaxy wyposażony został w szereg systemów i rozwiązań wspomagających kierowcę, zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i autostradowej. Inteligentny ogranicznik prędkości ma za zadanie monitorować mijane znaki ograniczenia prędkości i samoczynnie dostosowywać prędkość pojazdu do obowiązujących na danym obszarze limitów. System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych ma na celu ograniczenie skutków kolizji czołowej lub potrącenia pieszego, a w niektórych przypadkach może nawet pomóc kierowcy uniknąć takiego zdarzenia. System diodowych reflektorów adaptacyjnych ze światłami drogowymi bez ryzyka oślepiania, wykrywa pojazdy jadące z przeciwka oraz poruszające się tym samym pasem, a następnie wygasza wybrany sektor reflektorów LED, oświetlając pozostały obszaru drogi.

Za dynamikę jazdy i osiągi odpowiedzialne są nowe, oszczędne silniki - dwa benzynowe i dwa wysokoprężne. Są to kolejno: 1.5 EcoBoost 160 KM i 2.0 EcoBoost 240 KM. Diesle to motory 2.0 TDCi w wariantach mocy 120, 150 i 180 KM. Topową jednostką jest 2.0 TDCi 210 KM i 450 Nm, wspomagana dwiema turbosprężarkami.
.

Nowy Ford Galaxy odsłonięty przez iluzjonistę

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: