SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Land Rover Discovery Vision Concept: pokaz możliwości Brytyjczyków - WIDEO

Land Rover Discovery Vision Concept: pokaz możliwości Brytyjczyków - WIDEO

15.04.2014, godz. 16:56
Land Rover Discovery Vision Concept
foto: Land Rover

Producent samochodów terenowych, marka Land Rover, przedstawiła studyjny model Discovery Vision Concept, który prezentuje nowy język designu dla przyszłej gamy SUV-a Discovery. Oprócz atrakcyjnej stylistyki auto wyróżniają zaawansowane technologie, które znalazły się na jego pokładzie.

Największą innowacją, która wyróżnia koncepcyjny model, jest technologia Transparent Hood, prezentująca rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki sensorom skanującym teren, które połączono z wyświetlaczem przeziernym Head Up Display, kierowca ma wrażenie przezroczystości przedniej maski. To rozwiązanie ma znacząco ułatwić poruszanie się w trudnym terenie.

Inną niewiarygodnie zaawansowaną technologią, którą znajdziemy w Discovery Vision Concept jest jest funkcja sterowania za pomocą gestów, dzięki której wykonując odpowiednie ruchy będziemy mogli na przykład otworzyć drzwi, czy uruchomić kierunkowskazy.

Przeczytaj też: Przezroczyste podwozie od Land Rovera! Pionierski system ułatwi jazdę w terenie

Oprócz atrakcyjnej stylistyki i zaawansowania technicznego, produkcyjna wersja Discovery przejmie z konceptu luksusowe wnętrze wykończone najwyższej jakości materiałami takimi jak skóra naturalna, prawdziwe drewno, czy aluminium. Kabina nowej generacji będzie zapewniać dogodne warunki do podróżowania 7 pasażerom (fotele w układzie 2-3-2).

Discovery Vision Concept zostanie oficjalnie przedstawiony publiczności podczas salonu samochodowego NAIAS w Stanach Zjednoczonych. Land Rover poinformował przy okazji, że w przyszłym roku możemy się spodziewać następcy model Freelander w wersji produkcyjnej.

WIDEO - tak powstawał studyjny Land Rover Discovery Vision Concept

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: