SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alfa Romeo będzie wykorzystywać silniki Ferrari

Alfa Romeo będzie wykorzystywać silniki Ferrari

31.03.2014, godz. 17:12
Alfa Romeo 4C Spider Concept
foto: Alfa Romeo

Koncern Fiat-Chrysler ma ambitne zamiary związane z marką Alfa Romeo. Włosi zamierzają przywrócić blask słynnej firmie. W planach na najbliższe lata są luksusowe modele, które mają stawić czoła niemieckim przedstawicielom klasy premium. Aby to mogło się udać, pod maskę topowych Alf trafią sportowe silniki prosto ze stajni Ferrari.

Jednostki napędowe pochodzące z Maranello będą oferowane w najmocniejszych wariantach modeli Giulia i Alfetta. Jak stwierdził Sergio Marchionne, szef Fiata, obecnie największym problemem jest dostępność silników, które są godne, aby znaleźć się pod maską samochodów historycznej marki Alfa Romeo. Kooperacja z Ferrari z pewnością podniesie osłabiony w ostatnich latach prestiż samochodów ze Scudetto na masce. Ponadto, w sprawach technicznych pomagać będą inżynierowie Maserati, również należącego do koncernu.

Przeczytaj też: Motor Show Poznań 2014: polski debiut Alfy Romeo 4C - WIDEO

Przedstawiciele Alfy Romeo twierdzą, że model 4C jest zapowiedzią nowej, prawdziwie sportowej i luksusowej palety modeli. Miejmy nadzieję, że gruntowna przebudowa firmy wyjdzie jej na dobre, ponieważ w ostatnich latach, mimo udanego modelu Giulietta, widać było wyraźny brak pomysłu ze strony włodarzy koncernu, na przyszłość Alfy.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: