SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alfa Romeo Disco Volante Spyder: piękne kabrio dla nielicznych

Alfa Romeo Disco Volante Spyder: piękne kabrio dla nielicznych

29.02.2016, godz. 11:28
Alfa Romeo Disco Volante
Alfa Romeo Disco Volante foto: Alfa Romeo

Włoskie studio projektowe Carrozzeria Touring Superleggera na 86. Geneva Motor Show zaprezetuje szerokiej publiczności Alfę Romeo Disco Volante Spyder, czyli odmianę kabrio projektu Disco Volante. Podobnie jak coupe, auto bazuje na modelu 8C Competizione.

Producent auta, czyli włoskie Carrozzeria Touring Superleggera, planuje wyprodukowanie jedynie siedmiu sztuk tego auta. Co ciekawe, każdy egzemplarz będzie miał inny kolor. Kabriolet, podobnie jak Coupe bazuje na podzespołach Alfy Romeo 8C Competizione. Układ napędowy również zapożyczono z tego modelu, co oznacza, że pod zgrabną karoserią błękitnego pojazdu widocznego na zdjęciach pracuje silnik V8 o pojemności 4,7 litra. Generuje on aż 450 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na tylne koła jest przekazywany za pośrednictwem półautomatycznej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach.

Zobacz: Ręczna budowa karoserii samochodu to sztuka - WIDEO

Osiągi auta bez dachu nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że zamknięta wersja Disco Volante Coupe do pierwszej setki przyspiesza w 4,2 sekundy, a jej prędkość maksymalna to 290 km/h. Odmiana Spyder będzie nieco cięższa, więc nawet jeśli dostanie identyczny napęd, nie dorówna osiągami Coupe, ale w przypadku tak zgrabnego kabrio, nie chodzi o prędkość, ale o styl.

Auto zostanie zaprezentowane na 86. Salonie Samochodowym w Genewie, który wystartuje 1 marca 2016 roku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: