SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio na pięknych zdjęciach - DUŻA GALERIA

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio na pięknych zdjęciach - DUŻA GALERIA

19.11.2015, godz. 12:17
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio foto: Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio debiutuje w Stanach Zjednoczonych. Z okazji targów w Los Angeles 2015 włoska marka udostępniła dużą paczkę fotografii piekielnie szybkiego sedana, wykonanych w słonecznej Italii.

Alfa Romeo Giulia będąca następczynią modelu 159, pojawi się w sprzedaży już w 2016 roku. Pierwszeństwo dotyczące premiery oraz debiutu w salonach sprzedaży oddano jednak topowemu modelowi Giulia Quadrifoglio. Stało się tak nie bez powodu, ponieważ samochód ten wzbudza ogromne emocje

Zobacz też: Alfa Romeo Giulia: znamy listę silników

Rasowy sedan jakim jest z Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, rozkłada na łopatki konkurencję. Auto z silnikiem 2.9 V6 litra przygotowanym przez Ferrari, rozwija moc 510 KM i 600 Nm, a przyspiesza od 0 do 100 km/h pojawia się na liczniku w czasie zaledwie 3,9 sekund, a prędkość maksymalna to osiąga 307 km/h. Z silnikiem współpracuje szybki 8-biegowy automat ZF. Jednostka ta ma być zaskakująco ekonomiczna dzięki zastosowanemu systemowi dezaktywacji cylindrów. Emisja CO2 została obliczona na 198 g/km.

Masa własna modelu Gliulia QV wynosi 1524 kg, a rozkład mas to wzorowe 50:50. W konstrukcji zagościła technologia Torque Vectoring pozwalająca na pełną kontrolę stabilności, Integrated Brake System znacznie skracający drogę hamowania, czy Active Aero Splitter, który aktywnie zarządza dociskiem aerodynamicznym przy wysokiej prędkości. W celu zmniejszenia masy całkowitej, wykonano różne elementy z włókna węglowego, aluminium i kompozytów. Wprowadzono także aluminiowe elementy układu hamulcowego oraz tarcze węglowo-ceramiczne.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: