SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alfa Romo Giulia - debiut podstawowej wersji

Alfa Romo Giulia - debiut podstawowej wersji

01.03.2016, godz. 11:35
Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulia foto: Alfa Romeo

Od kilku miesięcy miłośnicy włoskiej motoryzacji wyczekują nowego modelu Alfa Romeo Giulia w najmocniejszej wersji QV. Tymczasem włoski producent zaprezentował nieco słabszą podstawową wersję nowej Giulii.

Premiera nowej Alfy Romeo to nie lada wydarzenie dla miłośników włoskiej motoryzacji. Auta tego producenta pojawiają się dość rzadko, a szumnie ogłaszanie przez producenta sportowych odmian nowej Giulii skutecznie podgrzewa atmosferę.

Zobacz też: Alfa Romeo Disco Volante Spyder: piękne kabrio dla nielicznych

Tym razem Włosi zaprezentowali spokojniejszą odmianę nowego modelu. Giulia zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Genewie jest przeznaczona dla klientów, którzy cenią włoski styl projektowania aut, ale nie zamierzają bić rekordów na torach wyścigowych. Pod maskę Alfy Romeo Giulia trafią różne silniki benzynowe i diesle. Dwulitrowy czterocylindrowy benzyniak będzie dostępny w trzech wariantach mocy. Najsłabszy i najtańszy będzie miał 180 KM, kolejny 250, a najmocniejsza odmiana 330 KM. Turbodiesel o pojemności 2.2 litra będzie w zależności od osprzętu będzie generował 135, 180, a w najmocniejszej odmianie nawet 210 KM.

Nowa Alfa Romeo Giulia trafi do produkcji 15 marca 2016 roku. Po pojawieniu się na rynku będzie konkurowała z autami takimi jak BMW serii 3, czy Audi A4.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: