SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alpina BMW B6 xDrive Gran Coupe: poprawianie najlepszych – ZDJĘCIA

Alpina BMW B6 xDrive Gran Coupe: poprawianie najlepszych – ZDJĘCIA

12.02.2015, godz. 17:08
Alpina BMW B6 xDrive Gran Coupe
Alpina BMW B6 xDrive Gran Coupe foto: Alpina

Nie tak dawno BMW zaprezentowało odświeżone BMW serii 6 - m.in. w wersji Gran Coupe. Teraz Alpina jako jeden z czołowych tunerów bawarskiego producenta przedstawił swoją ofertę wzmocnionej serii 6 Gran Coupe.

Główną zmianą jest zastosowanie wyłącznie napędu na wszystkie koła xDrive. Spowodowane jest to potężnym zastrzykiem mocy, bowiem Alpina B6 xDrive Gran Coupe oferuje teraz 607 KM (447 kW) i 799 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu do poprzedniej Alpiny B6 to wzrost o 61 KM i 67 Nm. Te wartości pozwalają osiągnąć pierwsze 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 321 km/h.

Przeczytaj też: Alpina na bazie BMW X3 - najszybszy wysokoprężny SUV na rynku

W porównaniu do klasycznego BMW serii 6 Gran Coupe w wyglądzie zaszedł szereg zmian.. Przede wszystkim inny jest zderzak z przodu z mocno powiększonym wlotem powietrza, delikatnie przestylizowano grill oraz maskę. Dodatkowo na tylnej klapie bagażnika zawitała niewielka lotka a zaciski hamulcowe polakierowano na niebiesko. Nie zapomniano również o dedykowanych felgach ze stopów lekkich.

Odświeżona Alpina BMW B6 xDrive Gran Coupe pojawi się w sprzedaży w marcu 2015 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: