SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alpina na bazie BMW X3 - najszybszy wysokoprężny SUV na rynku - WIDEO

Alpina na bazie BMW X3 - najszybszy wysokoprężny SUV na rynku - WIDEO

04.02.2015, godz. 12:54
BMW Alpina XD3 BITURBO
foto: Alpina

Alpina - producent ekskluzywnych samochodów na bazie BMW, prezentuje ciekawy produkt. Model to BMW Alpina XD3 Bi-Turbo, który obecnie jest najszybszym SUV-em na rynku wyposażonym w silnik wysokoprężny.

Wytwarzane ręcznie przez Alpinę pojazdy powstają w niemieckim Buchloe. Auta są składane z niezwykłą pieczołowitością, tak by były ekskluzywniejsze od standardowych BMW, a także znacznie od nich szybsze.

Sprawdź też: Ekstremalnie szybki diesel: BMW ALPINA B3 BiTurbo - ZDJĘCIA

Nowy produkt budowany na bazie BMW X3, to niesamowita maszyna. Seryjny 3-litrowy diesel, który generuje 313 KM mocy został podkręcony. Specjaliści uzyskali z podwójnie turbodoładowanego motoru 350 KM, co w połączeniu z napędem wszystkich kół i 8-biegowym automatem ZF, pozwala osiągnąć pierwsze 100 km/h w czasie 4,9 sekundy. To oznacza, że auto jest o 0,2 sekundy szybciej niż Audi SQ5. Przykładowo inny szybki SUV - Porsche Macan S Diesel - "setkę" osiąga w 6,3 sekundy.

Z ciekawostek, Alpina choć wcale nie stara się pozyskiwać nowych klientów, sprzedaje coraz więcej swoich aut. Rok 2014 zakończył się historycznym rekordem - sprzedaż wyniosła więcej niż 1700 samochodów. Przedstawicielstwa sprzedaży znajdują się tylko w 11 krajach.

Cena modelu BMW Alpina XD3 Bi-Turbo startuje od 69 100 euro (w przeliczeniu na polską walutę to nieco ponad 300 000 zł).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: