SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Amerykanie pokochali diesle. Do USA trafiło już 100 000 aut z wysokoprężnymi silnikami Volkswagena

Amerykanie pokochali diesle. Do USA trafiło już 100 000 aut z wysokoprężnymi silnikami Volkswagena

30.12.2013, godz. 08:10
Volkswagen TDI
foto: Volkswagen

Stany Zjednoczone wciąż kojarzą się z autami, które mają pod maskami duże, paliwożerne silniki benzynowe. Czasy się jednak zmieniają i Amerykanie zaczynają coraz bardziej doceniać jednostki wysokoprężne, cechujące się niskim spalaniem. Głównym reprezentantem takich motorów w USA, jest grupa Volkswagena.

Coraz więcej Amerykanów zwraca uwagę przy zakupie auta na oszczędność silnika. Diesle, które przeważnie właśnie takie są, zdobywają w USA coraz większą popularność, a stale powiększająca się część społeczeństwa porzuca olbrzymie benzynowe motory, właśnie na rzecz pojazdów ekologicznych i napędzanych olejem napędowym.

Sprawdź: Limitowany Volkswagen Jetta GLI Edition 30 dla Stanów Zjednoczonych

Zjawisko to cieszy szczególnie koncern Volkswagen, gdyż to właśnie on ma w swojej ofercie silniki Diesla, montowane do większości aut oferowanych w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, niemieckie przedsiębiorstwo nie ma zbyt groźnej konkurencji, gdyż np. Lexus, Acura czy inne marki skupiające się na rynku USA, większą uwagę przywiązują do jednostek benzynowych. VAG ma bardzo szeroką paletę samochodów "na ropę" - Amerykanie mogą wybierać od Volkswagena Jetty do luksusowego Audi Q7. To przełożyło się na sprzedaż 100 000 aut z dieslem Volkswagena pod maską, tylko w samej Ameryce.

Warto dodać, że aż 75% aut z silnikami diesla sprzedawanych w USA, ma z przodu logotyp Volkswagena.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: