SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Arrinera Hussarya debiutuje na Poznań Motor Show 2015: wiemy jak będzie wyglądać!

Arrinera Hussarya debiutuje na Poznań Motor Show 2015: wiemy jak będzie wyglądać!

09.04.2015, godz. 15:50
Arrinera Hussarya
Arrinera Hussarya foto: Super Express

Motor Show 2015 w Poznaniu to miejsce, gdzie pierwszy raz z bliska można zobaczyć najgorętszy, polski projekt ostatnich lat. Arrinera pokazała oficjalnie jak będzie wyglądać jej supersamochód. Oto Arrinera Hussarya.

To pierwszy taki gorący polski projekt od wielu lat. W 2014 roku, na lotnisku w Białej Podlaskiej prowadzone były testy zamaskowanego auta. Podczas poznańskiej imprezy zaprezentowano egzemplarz pozbawiony maskowania. Z zewnątrz Arrinera charakteryzuje się szarym, matowym lakierem z czerwonymi i srebrnymi wstawkami. Już sam wygląd zdradza, że jest to nietuzinkowy samochód. Opływowe kształty zakończono wystającym spojlerem na tylnej klapie. Z tyłu potężny dyfuzor, ma zapewniać właściwe prowadzenie.

Zobacz też: Arrinera Hussarya już jeździ! Prototyp supersamochodu przechodzi testy

Arrinera Hussarya napędzana jest 8-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 6.2 l. Zapożyczona od Chevroleta konstrukcja, generuje 650 KM i 820 Nm momentu obrotowego. Według zapewnień producenta, Hussarya ma przyspieszać do 100 km/h w 3,2 sekundy, do 200 km/h w 8,9 sekundy, a prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 340 km/h.

Arrinera zapewnia, że produkcja samochodu ruszy jeszcze w 2015 roku.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: