SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin CC100: dwie sztuki dla kolekcjonerów - ZDJĘCIA

Aston Martin CC100: dwie sztuki dla kolekcjonerów - ZDJĘCIA

29.07.2013, godz. 09:06
Aston Martin CC100
foto: Aston Martin

W tym roku firma Aston Martin obchodzi okrągły jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji powstały specjalne edycje seryjnie produkowanych modeli oraz unikatowy projekt o nazwie CC100, który był wisienką na torcie złożonym ze świętowania sukcesu. Początkowo mówiło się o tym, że to wyjątkowe auto trafi od razu do muzeum brytyjskiej marki, jednak po raz kolejny producent przygotował niespodziankę - w prywatne ręce trafią dwa egzemplarze CC100!

CC100 został stworzony z okazji setnej rocznicy powstania firmy, a przy okazji jest on hołdem oddanym modelowi DBR1, który zwyciężył w 1959 roku w wyścigu LeMans. Co ciekawe, prace nad projektem trwały zaledwie 6 miesięcy, jednak efekt końcowy sprawia wrażenie, jakby pojazd był "dopieszczany" przez znacznie dłuższy czas.

>>> Aston Martin CC100 Concept na 100-lecie marki <<<

Wszyscy myśleli, że jubileuszowy egzemplarz trafi do muzeum marki, jednak Aston Martin znów zaskoczył fanów, ponieważ został on sprzedany kolekcjonerowi aut. Ponad to brytyjski producent wypuści z fabryki jeszcze jedną sztukę CC100, która również trafi w prywatne ręce. Obydwa auta mają już swoich właścicieli, ale niestety ich tożsamość pozostaje tajemnicą.

Pomimo tego, że każdy samochód kosztował milion funtów, tak znikoma ilość jubileuszowego Astona Martina na rynku sprawia, że już od pierwszych dni cena każdego egzemplarza będzie rosła w zawrotnym tempie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: