SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin Lagonda - mamy pierwsze ZDJĘCIA egzotycznej limuzyny

Aston Martin Lagonda - mamy pierwsze ZDJĘCIA egzotycznej limuzyny

29.08.2014, godz. 14:27
Aston Martin Lagonda
foto: Worldcarfans

Aston Martin jakiś czas temu potwierdził wskrzeszenie kultowego modelu Lagonda. Jeden z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy przetransportowano ostatnio samolotem do Omanu w celu przeprowadzenia testów.

Aston zapowiedział, że Lagonda powstanie w bardzo niewielkiej ilości i każdy egzemplarz będzie przygotowany zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi przyszłego właściciela. Nowa Lagonda to duchowy następca modelu noszącego to samo oznaczenie, który był produkowany w latach 1976-1990.

Przeczytaj też: Aston Martin DP100: koncept stworzony do gry Gran Turismo 6 - WIDEO

Brytyjczycy nie podali na razie oficjalnie szczegółów dotyczących napędu Lagondy, jednak jeśli wierzyć zagranicznym mediom, pod maską znajdzie się 6-litrowy silnik V12 o mocy 600 KM, połączony z 8-biegową skrzynią automatyczną. Z takim motorem luksusowa limuzyna powinna przyśpieszać do pierwszej "setki" w ok. 4 sekundy.

Linie lotnicze Oman Air pochwaliły się na swojej stronie internetowej, że za ich pośrednictwem przetransportowano do Omanu jeden z pierwszych egzemplarzy Aston Martina Lagondy. Pojazd ma tam odbyć jazdy próbne.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: