SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin: modele z silnikami AMG najwcześniej za 3 lata

Aston Martin: modele z silnikami AMG najwcześniej za 3 lata

18.09.2013, godz. 11:30
Aston Martin i AMG zawarły technologiczny sojusz
foto:

Kilka miesięcy temu Aston Martin i nadworny tuner Mercedesa AMG, podpisały porozumienie o współpracy technologicznej. W jej ramach niemiecka firma będzie dostarczać jednostki napędowe do brytyjskich modeli. Niestety pierwsze auta powstałe w wyniku połączenia sił ujrzą światło dzienne dopiero za minimum trzy lata.

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie szef koncernu Daimler - Dieter Zetsche, w rozmowie z magazynem "Auto Express", stwierdził że silniki, skrzynie biegów i komponenty elektryczne dostarczane przez AMG dla Aston Martina pojawią się w następcach modeli V8 Vantage oraz DB9. Niestety nowe produkty pojawią się na rynku dopiero za minimum 3 lata. To dosyć długi okres, jednak trzeba pamiętać, iż każdy projekt musi być dopracowany, a poszczególne elementy powinny ściśle ze sobą współgrać.

>>> Rolls-Royce Ghost Chengdu Golden Sun Bird: na cześć chińskiej dynastii - ZDJĘCIA <<<

Współpraca niemiecko-brytyjska to nie pierwszy przypadek, w którym poszczególni producenci udostępniają sobie jednostki napędowe. Takich przykładów można wymieniać całe mnóstwo jak chociażby motory Forda montowane w Jaguarach czy silniki AMG montowane w Pagani. Dzięki takim rozwiązaniom współpracujące ze sobą marki oszczędzają pieniądze i jednocześnie mogą liczyć na sprawdzoną technologię.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: