SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin Vanquish One of Seven: siedem aut dla bogacza i jego kolegów

Aston Martin Vanquish One of Seven: siedem aut dla bogacza i jego kolegów

07.06.2015, godz. 13:01
Aston Martin Vanquish One of Seven
Aston Martin Vanquish One of Seven foto: Aston Martin

Specjaliści z Q - oddziału odpowiedzialnego za wyjątkowe modele Astona Martina, stworzyli 7 unikatowych sztuk modelu Vanquish. Wszystkie auta powstały na specjalne zamówienie jednej osoby. Co ciekawe odbiorca zostawia dla siebie tylko jeden egzemplarz, a pozostałe rozdaje.

Bogacz, który pozwolił sobie na drogocenne motoryzacyjne prezenty, to Markus Storck. Niemiec jest założycielem i prezesem firmy Storck Bikes produkującej rowery. Markus zlecił zbudowanie siedmiu ekskluzywnych modeli Vanquish, które firma oznaczyła dopiskiem One of Seven. Pierwsze auto już zostało osobiście odebrane przez Markusa Storcka w siedzibie firmy Aston Martin w Gaydon. Pozostałe trafią do jego kolegów.

Zobacz: Aston Martin DB10 i Jaguar C-X75: plan filmu "Spectre"

To co najbardziej wyróżnia auta, to ekskluzywna czarna powłoka nadwozia, zawierająca warstwy z włókna węglowego. W wykończeniu wnętrza utrzymanego w czerni, zastosowano matowe detale ozdobne i skórę najwyższej jakości. Pikowana tapicerka dostała specjalne kontrastowe przeszycia oraz logotypy "One of Seven" na zagłówkach, informujące o unikatowej serii auta.

Auto napędzane jest seryjną jednostką 6.0 litra V12. Generowana moc wynosi 568 KM i 630 Nm. Siła jest przekazywana na tył poprzez 8-biegową skrzynie zautomatyzowaną ZF. Przyspieszenie 0-100 km/h wynosi teraz 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna dochodzi do 322 km/h.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: