SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin Vanquish S: równe 600 koni mocy

Aston Martin Vanquish S: równe 600 koni mocy

17.11.2016, godz. 16:04
Aston Martin Vanquish S
Aston Martin Vanquish S foto: Aston Martin

Aston Martin - chluba brytyjskiej motoryzacji przedstawia nowe wydanie modelu Vanquish. Wersja Vanquish S to nadwozie stylistycznie podkręcone pod względem aerodynamiki, a z benzynowego wolnossącego silnika V12 wydobyto moc aż 600 koni mechanicznych.

Aston Martin Vanquish S na tle standardowego Vanquisha wyróżnia się przemodelowanymi zderzakami, progami, tylnym spoilerem, znacznym dyfuzorem, inaczej zakończonym układem wydechowym i elementami z włókna węglowego, obniżającymi masę własną. Do tego doszły wydajniejsze hamulce, przeprojektowane nastawy podwozia i znacznie więcej mocy.

Zobacz też: Zjawiskowe 99 sztuk! Aston Martin Vanquish Zagato

Auto do napędu wykorzystuje 6-litrowy silnik V12. Jednostka choć nie jest wspierana żadnym doładowaniem, to jej moc wynosi aż 600 KM. Motor połączono z 8-biegową przekładnią automatyczną ZF przekazującą moment obrotowy na tylne koła. Standardowy Vanquish o mocy 568 KM rozpędza się od 0 do "setki" w 3,8 s. Aston Martin nie podaje czasu jaki potrzebuje na pokonanie takiego dystansu wersja S, ale można się spodziewać znacznie lepszego przyspieszenia.

W wykończeniu wnętrza utrzymanego w czerni zastosowano różne detale ozdobne wykonane z aluminium i włókna węglowego, a także użyto skóry najwyższej jakości. Pikowana tapicerka dostała specjalne kontrastowe przeszycia oraz wyhaftowane logotypy na zagłówkach. Aston Martin Vanquish S został wyceniony na 312 950 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki daje około 1,3 mln złotych.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: