SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin Vanquish Zagato Volante: angielskie auto z włoskim stylem

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: angielskie auto z włoskim stylem

20.08.2016, godz. 21:24
Aston Martin Vanquish Zagato Volante
Aston Martin Vanquish Zagato Volante foto: Aston Martin

Ogromne zainteresowanie klientów wersją coupe zmusiło słynną brytyjską markę do przygotowania kolejnej odmiany nadwoziowej modelu Vanquish Zagato. Tym razem powstał otwarty Aston Martin Vanquish Zagato Volante.

Aston Martin Vanquish Zagato ujął za serca odwiedzających konkurs elegancji Villa d'Este, który to miał miejsce w maju tego roku. Dlatego też przy współpracy z włoską firmą Zagato zdecydowano się na stworzenie odmiany cabrio – u Astona Martina ukrytej pod nazwą Volante – którą można już zobaczyć na imprezie w Pebble Beach. Co ciekawe, również Lamborghini przedstawiło tam pozbawionego dachu Centenario.

To, co pokochali klienci, czyli dynamiczne linie i muskularną sylwetkę, pozostawiono bez zmian. Tylne światła nawiązują do ekstremalnego modelu Vulcan. Również we wnętrzu nie eksperymentowano. Minimalistyczny kokpit wypełniony jest włóknem węglowym i ogromnymi połaciami skóry. Oczywiście, jeśli przyszli właściciele mają taką ochotę, mogą jeszcze bardziej zindywidualizować kabinę dzięki specjalnej dywizji Q marki, która odpowiada za spełnianie niecodziennych życzeń.

Zobacz: Zjawiskowe 99 sztuk! Aston Martin Vanquish Zagato do produkcji

Pod maską Astona Martina Vanquisha Zagato Volante znaleźć można tę samą jednostkę napędową co w coupe. Mówimy więc o V12 o pojemności 5.9 litra, które generuje 592 konie mechaniczne i rozpędza angielsko-włoski twór do setki w 3,7 sekundy. Nieźle jak na GT przeznaczone na nadmorskie bulwary.

Samochody powstaną w fabryce Aston Martina w Ganton, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w 2017 roku. Tylko 99 aut zostanie wyprodukowanych, a ich cena wynosi obecnie pół miliona euro. Gdy już pojawią się na drogach, będzie już tylko drożej, tak jak w przypadku innych modeli Zagato, na przykład DB7.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: