SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Aston Martin Vulcan: najbardziej ekstremalny Aston jaki powstał - ZDJĘCIA

Aston Martin Vulcan: najbardziej ekstremalny Aston jaki powstał - ZDJĘCIA

25.02.2015, godz. 09:22
Aston Martin Vulcan
Aston Martin Vulcan foto: Aston Martin

Aston Martin Vulcan to oręż przygotowany do rywalizacji torowej. Auto już z samego wyglądu zdradza, że jest bardzo ekstremalne i bezkompromisowe.

Wyczynowy Vulkan został stworzony po to, aby wyzwalać erupcję mocy na torze wyścigowym. Pod maską umieszczono jednostkę V12 o pojemności 7.0 litra. Generowana moc to 800 KM, co dla marki Aston Martin jest nie lada wyczynem. Nigdy dotąd żaden inny model nie miał aż tak dużej mocy silnika. Motor połączono z 6-biegową sekwencyjną przekładnią, która przekaże siłę na koła z tyłu.

Zobacz też: Aston Martin Vantage GT3: szybka zabawka na tor i ulicę - ZDJĘCIA

Wóz otrzymał homologację FIA World Endurance Championship i będzie mógł startować w widowiskowych wyścigach. Konstrukcja jest lekka dzięki zastosowaniu kompozytowych materiałów, ze wszystkimi wymaganymi zabezpieczeniami chroniącymi kierowcę. Za wytracanie prędkości dbają tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm z przodu i 360 mm z tyłu. W konstrukcji wykorzystano mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Masa spoilerów na karoserii zapewnia odpowiednią aerodynamikę i docisk maszyny do podłoża.

Produkcja wozu będzie limitowana do 24 egzemplarzy. Oficjalna prezentacja przed szerszą publicznością nastąpi na Salonie Samochodowym w Genewie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: