SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi A4 obchodzi jubileusz 20 lat produkcji - GALERIA wszystkich generacji

Audi A4 obchodzi jubileusz 20 lat produkcji - GALERIA wszystkich generacji

03.11.2014, godz. 11:34
Audi A4 - 20 lat niemieckiego modelu
foto: Audi

Audi A4 to odnoszące ogromny rynkowy sukces auto spod znaku czterech pierścieni. Model ten występujący w różnych odmianach nadwoziowych, produkowany w głównej fabryce koncernu w Ingolstadt powstaje już od 20 lat. Przez tan czas auto doczekało się 4 generacji, a w 2015 roku zadebiutuje na światowych rynkach następna 5 odsłona.

Audi A4 już w momencie wprowadzenia do sprzedaży w roku 1994, rozpoczęło rynkowy podbój. Samochód ten zastąpił popularną 80-tkę. Po dwudziestu latach produkcji A4, popyt na ten samochód segmentu D klasy premium, wciąż jest bardzo wysoki. Obok modelu Audi A3, A4 to drugi najważniejszy filar działalności głównej fabryki koncernu w Ingolstadt, w której codziennie wytwarzanych jest ponad 700 sztuk A4.

Czytaj też: Nowe Audi A4 B9 2015 przyłapane na testach – ZDJĘCIA

Fabryka Audi w Ingolstadt przygotowuje się obecnie do uruchomienia produkcji 5 generacji Audi A4, której rozpoczęcie zaplanowano na rok 2015. W nowym modelu będzie wprowadzony szereg zmian konstrukcyjnych i modernizacji.

W sumie od momentu wprowadzenia Audi A4 na rynek w listopadzie 1994 r., na zakup tego auta zdecydowało się ponad sześć milionów klientów na całym świecie. Popyt na A4 jest szczególnie wysoki w Chinach, Niemczech i w Stanach Zjednoczonych.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: