SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi A6 L e-tron: Hybrydowa limuzyna wejdzie do produkcji

Audi A6 L e-tron: Hybrydowa limuzyna wejdzie do produkcji

10.04.2014, godz. 14:38
Audi A6 L e-tron
foto: Audi

Audi podjęło decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży przedłużonej wersji A6 z napędem hybrydowym. Luksusowy samochód będzie produkowany w Chinach, z przeznaczeniem głównie na tamtejszy rynek, w ramach umowy joint-venture pomiędzy koncernem Volkswagen, a firmą FAW.

Wraz ze swoim chińskim partnerem dostarczającym baterie litowo-jonowe, Niemcy rozpoczną produkcję hybrydy. Model e-tron będzie oparty na limuzynie A6 z przedłużonym rozstawem osi. Warto wspomnieć, że Audi jest pierwszym producentem, który wyposaża na rynku chińskim wszystkie swoje modele w system Start/Stop, a także układ odzyskiwania energii kinetycznej z hamowania.

Przeczytaj: TEST Audi A8 Lang V8 4.2 TDI quattro po liftingu: Pierwsza jazda ogromną limuzyną

Według wstępnych informacji pod maską Audi A6 L e-tron znajdzie się 2-litrowa jednostka TFSI o mocy 211 KM, którą połączono z silnikiem elektrycznym generującym maksymalnie 95 KM. Można się spodziewać, że taki zespół napędowy zapewni bardzo przyzwoite osiągi. Jak podaje Audi, pojazd będzie zdolny do jazdy w trybie czysto elektrycznym. Maksymalny zasięg bez zużycia benzyny będzie oscylował w granicach 50 km.

Niemiecki koncern zapowiada, że zamierza być liderem w sprzedaży samochodów hybrydowych na rynku chińskim. Pomóc w tym mają modele przygotowane specjalnie z myślą o Kraju Środka. Dla dodatkowego podkreślenia rangi, jaką mają Chiny w strategii Audi, model e-tron zostanie zaprezentowany w Pekinie. Wersja produkcyjna trafi do sprzedaży na początku 2015 roku.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: