SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi e-tron quattro: oto nowe Audi Q6 e-tron?

Audi e-tron quattro: oto nowe Audi Q6 e-tron?

19.08.2015, godz. 16:00
Audi e-tron quattro
Audi e-tron quattro foto: Audi

Ogromne koła. Dynamiczny kształt. Elektryczny napęd. To tylko niektóre cechy, które charateryzują koncepcyjne Audi e-tron quattro. Czy takie będzie nowe Audi Q6?

Koncepcyjny SUV zaprezentowany zostanie podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Być może będzie to odpowiedź Audi na produkty BMW (X4) i Mercedesa (GLC Coupe), przez co należy spodziewać się dynamicznej stylistyki. I taka też jest, bowiem nowe Audi e-tron quattro zostało zaprojektowane z polotem i charakterem. Nie zapomniano również o świetnych właściwościach aerodynamicznych - współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,25.

Zobacz: Nowe lampy Matrix OLED w Audi? Premiera już na targach we Frankfurcie

Nowe Audi e-tron quattro cechuje się dużym nadwoziem, które zostało oparte o modularną platformę drugiej generacji. Wielkościowo zostało wpasowane między modele Q5 i Q7. Mimo pokaźnych rozmiarów, wewnątrz auta znajdziemy cztery niezależne fotele. Co ciekawe, praktycznie wszystkie przełączniki zostały zastąpione dotykowymi ekranami w technologii OLED – nowoczesność w każdym calu.

Dosłownie każdym, bowiem prototypowe Audi e-tron quattro jest wyłącznie elektrycznym samochodem. Do napędzania tego SUV-a służą trzy silniki elektryczne, a sam napęd jest podobny do tego, który znajdziemy w elektrycznym Audi R8. Audi twierdzi, że e-tron quattro ma zasięg przekraczający 500 km - na jednym ładowaniu.

Jak już wspominaliśmy, debiut przewidziano na Salon Samochodowy we Frankfurcie w połowie września.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: