SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi i Porsche stworzą nowe silniki V6 i V8!

Audi i Porsche stworzą nowe silniki V6 i V8!

12.08.2015, godz. 18:13
Audi RS6 Avant C7
foto: zdjęcia własne

Współpraca w grupie VAG nabiera rozpędu. Audi razem z Porsche pracuje nad nową rodziną silników o większej pojemności. Chodzi o motory V6 i V8. Co będzie napędzało nowe Porsche i Audi?

Taka wewnętrzna współpraca jest świetnym przykładem na radzenie sobie podczas kryzysu i ograniczanie kosztów. Stworzenie jednego silnika w dużym koncernie pozwala wykorzystać go w kilku różnych samochodach. Doskonałym przykładem jest motor V10 o pojemności 5.2 l, który swego czasu był instalowany w Lamborghini Gallardo i poprzednim Audi R8.

Czytaj: TEST Audi RS6 Avant pierwszej i trzeciej generacji: ewolucja piekielnego kombi

Dlatego też konstruktorzy z Ingolstadt i Zuffenhausen zasiedli razem do stołów projektowych i rozpoczęli prace nad nowymi silnikami V6 i V8. Mniejsze mają mieć pojemność 3 l, a większe 4 l. Oba projekty mają posiadać turbodoładowanie, a za dostarczanie powietrza do komory spalanie odpowiadać ma elektroniczna sprężarka.

Na efekty prac konstruktorów Audi i Porsche trochę poczekamy, ale bardzo prawdopodobne jest, że nowe konstrukcje trafią pod maski nie tylko wymienionych marek, ale i pozostałych grupy VAG - m.in. Volkswagena, Lamborghini, Bentley'a czy Skody.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: