SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi liderem sprzedaży samochodów w segmencie premium

Audi liderem sprzedaży samochodów w segmencie premium

12.03.2014, godz. 17:07
Audi A8 lifting 2014
foto:

Mimo powtarzanych bez przerwy informacji o trwającym kryzysie, popyt na dobra luksusowe stale rośnie. Ta zasada dotyczy również branży motoryzacyjnej, gdzie producenci notują wzrosty sprzedaży. Najwięcej zyskało Audi, które wysunęło się na pierwsze miejsce w klasie premium.

Zeszły rok należał do BMW, podobnie jak osiem poprzedzających. Marka z Monachium utrzymywała więc się aż 9 lat na pozycji lidera w segmencie samochodów luksusowych. Mimo, że firma nie zwalnia tempa, znalazł się ktoś, kto może się poszczycić większą sprzedażą na początku tego roku. Jak poinformował Bloomberg, Audi znalazło w dwóch pierwszych miesiącach 2014 roku 242 400 klientów, wyprzedzając nieznacznie BMW o 383 sztuki. W analogicznym okresie zeszłego roku, Monachijczycy wygrywali z Audi o 429 sztuk.

Zobacz też: Premiera nowego Audi TT: ewolucja bez stylistycznej rewolucji

Wszyscy z producentów klasy premium odnotowali wzrosty. Audi może pochwalić się wynikiem lepszym o 9,3 proc, BMW o 8,9 proc, natomiast Mercedes w lutym uzyskał wynik lepszy aż o 16,5 proc. Marka ze Stuttgartu obecnie zajmuje trzecie miejsce, ze sprzedażą 229 630 egzemplarzy od początku roku. Jak widać, producent samochodów z gwiazdą na masce nie daje za wygraną i również walczy o fotel lidera.

Warto przypomnieć, że BMW zasiadło na fotelu lidera segmentu w 2005 roku, kiedy to wyprzedziło Mercedesa. Analitycy zapowiadają, że mimo słabszego początku roku, BMW powinno utrzymać swoją pozycję. Być może jednak w całorocznym rozrachunku Audi również uda się pokonać rywala z Monachium?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: