SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi Q2 - świetna zapowiedź nowego crossovera z Niemiec

Audi Q2 - świetna zapowiedź nowego crossovera z Niemiec

10.02.2016, godz. 14:51
Audi
Audi foto: Audi

Audi zapowiada zupełnie nowy model z rodziny Q. W sieci pojawiło się zdjęcie z modelami Q7, Q5 i Q3, obok którego pozostawione jest zarezerwowane wolne miejsce postojowe. Z informacji podanych przez producenta wynika, że nowe Audi z rodziny Q będzie miało swoją premierę na Salonie Samochodowym w Genewie.

Informacje o nazwie Q2 nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak faktem jest, że Audi posiada prawa do takiego oznaczenia i najpewniej go użyje. Zapowiedź modelu została podana w formie zdjęcia, na którym obok siebie zaparkowano kolejno modele Q7, Q5 i Q3. Kolejne miejsce postojowe jest zarezerwowane, a dodany napis "Soon" w języku angielskim oznacza "wkrótce". Łatwo się domyślić, że chodzi o zapowiedź najmniejszego i najtańszego modelu z rodziny Q.

Zobacz też: Nowe Audi Q7 po tuningu ABT Sportsline

Auto ma wejść do seryjnej produkcji w połowie 2016 roku, a jego premiera odbędzie się na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Nowe auto będzie bazowało na platformie MQB, na której powstaje wiele innych modeli koncernu. W standardowej wersji Q2 będzie napędzane na przednią oś, jednak w ofercie będą też wersje z napędem quattro. Pod maskę trafią turbodoładowane silniki czterocylindrowe zasilane benzyną lub olejem napędowym.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: