SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi Q3 z konceptem elektrycznej deskorolki

Audi Q3 z konceptem elektrycznej deskorolki

29.04.2016, godz. 11:12
Audi Q3 z elektryczną deskorolką
Audi Q3 z elektryczną deskorolką foto: Audi

Audi wymyśliło interesującą wersję modelu Q3 z elektryczną deskorolką chowaną w tylnym zderzaku. Tam gdzie właściciel nie dojedzie samochodem, z pewnością dostanie się na będącej w gotowości deskorolce, a dokładnie longboardzie. Koncepcja ta prezentuje podejście do wielofunkcyjnej mobilności w megametropoliach o dużym natężeniu ruchu i drogowych ograniczeniach.

W tylnym zderzakiem Audi Q3 umieszczono wielofunkcyjny longboard – elektrycznie napędzaną deskorolkę o długości 1,05 metra. Aby była zawsze gotowa do użytku, jej elektryczny silnik jest ładowany za każdym razem, gdy jest wczepiona w zderzak pojazdu. Longboard zbudowano z wysokiej jakości materiałów, włókien węglowych i aluminium.

Zobacz: TEST Audi Q3 2.0 TFSI quattro: segmentowy miszmasz

Akumulator wielofunkcyjnego longboardu ma zasięg ponad 12 km, przy prędkości maksymalnej 30 km/h. Deskorolka ma trzy tryby jazdy. W pierwszym trybie "Scooter" prędkość jest regulowana za pomocą pilota na prawym ramieniu kierownicy. Na kolumnie można też wygodnie umocować plecak. Kierownicę w trybie "Sport" można złożyć i regulować prędkość za pomocą pilota trzymanego w ręku. Trzeci tryb pozwala użyć deski jako środek transportu dla bagażu lub zakupów. Longboard połączony bezprzewodowo ze smartfonem lub smartwatchem, podąża za swoim właścicielem.

Co ciekawe system infotainment Audi Q3 został sprzężony z kalendarzem smartfona danego użytkownika. Zależnie od celu i planowanego czasu przybycia, system na podstawie zbieranych w czasie rzeczywistym informacji o ruchu drogowym, oblicza najszybszy sposób poruszania się. Jeśli do celu mielibyśmy szybciej dotrzeć na longboardzie, to system sugeruje zjazd samochodem na znajdujący się w pobliżu parking, tak by kierowca mógł kontynuować swoją podróż na elektrycznej deskorolce. Dane nawigacji są synchronizowane z aplikacją Audi MMI connect App na smartfonie użytkownika, która po opuszczeniu samochodu dalej prowadzi do wybranego celu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: