SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi R8 Coupe V10 plus w limitowanej serii wyposażenia "selection 24h"

Audi R8 Coupe V10 plus w limitowanej serii wyposażenia "selection 24h"

10.05.2016, godz. 12:07
Audi R8 Coupe V10 plus selection 24h
Audi R8 Coupe V10 plus "selection 24h" foto: Audi

Audi świętuje triumfy w wytrzymałościowych wyścigach długodystansowych. Cztery pierścienie hołdując zwycięstwa w takich wydarzeniach jak 24-godzinny wyścig w Le Mans, czy 24-godzinny wyścig na torze Nurburgring, wprowadza na rynek samochód Audi R8 Coupe V10 plus w limitowanej edycji "selection 24h".

Audi R8 Coupe V10 plus w wersji "selection 24h" zostanie ograniczone do 24 egzemplarzy. Do napędu służy ten sam silnik, co w standardowej odmianie V10 plus. Centralnie montowana jednostka O pojemności 5.2 litra rozwija moc 610 KM. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna to 330 km/h. Za przeniesienie mocy na wszystkie koła odpowiada napęd quattro i dwusprzęgłowa, 7-biegowa skrzynia S tronic.

Konstrukcja pojazdu to kombinacja aluminium i tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym, Masa własna pojazdu "na sucho" wynosi 1454 kg. W skład pakietu technicznego edycji specjalnej "selection 24h" wchodzą: dynamiczny układ kierowniczy, adaptacyjny, elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi magnetic ride oraz światła laserowe Audi.

Czytaj: TEST Audi R8 V10 Plus 5.2 FSI quattro: drogowy myśliwiec

Trójkolorowa karoseria została pokryta barwą "szary Suzuka" z elementami w kolorach "czarny Mythos" i "czerwony Misano". Przedni spoiler, obudowy lusterek zewnętrznych, pokrywa komory silnika, tylny spojler oraz dyfuzor, wyprodukowano z lakierowanego na wysoki błysk włókna węglowego. Z takiego samego materiału zrobiono pokrywy bocznych wlotów powietrza. Na nich umieszczono matowe logo z napisem "R8 24h". Wyloty sportowego układu wydechowego mają czarne osłony. Również odlewane z aluminium dziesięcioszprychowe koła w rozmiarze 20" zostały pokryte błyszczącym lakierem "czerń antracytowa".

Wnętrze pojazdu zawiera skórzaną tapicerkę w kolorze szarym Rotor. Podsufitkę pokryto Alcantarą. Obszar w którym znajduje się Audi virtual cockpit oraz wyloty wentylacji wykonane są z błyszczącego włókna węglowego. Z tego samego materiału zrobiono podświetlane listwy progowe, na których znajdziemy numery samochodów limitowanej serii (od 1 do 24). Stworzone specjalnie na potrzeby tego modelu specjalne lampki zamontowane w drzwiach, po otwarciu pojazdu wyświetlają na ulicy logo Audi R8.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: