SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi S3 Cabriolet: 300-konne cabrio zadebiutuje na targach w Genewie - ZDJĘCIA

Audi S3 Cabriolet: 300-konne cabrio zadebiutuje na targach w Genewie - ZDJĘCIA

19.02.2014, godz. 16:48
Audi S3 Cabriolet
foto: Audi

Do tej pory Audi pokazało publiczności usportowione odmiany popularnego A3 w wersji hatchback, Sportback oraz Limousine. Teraz, na 84. Salonie Samochodowym w Genewie publiczność otrzyma okazję obejrzenia w pełnej krasie kolejnego wariantu kompaktu z literką "S" z przodu. Mowa o wersji z otwartym dachem, czyli S3 Cabriolet.

Sportowe cabrio o wyważonej sylwetce mierzy 4,43 m długości, 1,79 m szerokości oraz 1,39 m wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2,60 m. Składany dach z elektrohydraulicznym napędem wykonano z tkaniny. Dla uzyskania lepszego wyciszenia wnętrza, pomiędzy warstwy materiału wszyto piankę izolującą akustykę. Mechanizm dachu wykonano z magnezu i stali o wysokiej wytrzymałości, dzięki czemu konstrukcja jest sztywna i niezwykle lekka. Czas otwierania i zamykania dachu wynosi 18 sekund. Względem standardowego cabrioletu A3, odmiana S3 posiada agresywniej stylizowane zderzaki, szersze wloty powietrza i większe, 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Wnętrze poza detalami sygnowanymi symolem "S" i sportowymi siedzeniami pozostało bez zmian.

Sprawdź też: 300-konne Audi S3 Limousine w salonach z polską CENĄ

Za napęd samochodu odpowiada turbodoładowana jednostka 2.0 TFSI, generująca równe 300 KM. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 380 Nm jest dostępny w bardzo szerokim zakresie 1800-5500 obr./min. Silnik sprzęgnięto z szybką automatyczną skrzynią S tronic, czego efektem jest znakomite przyspieszenie do 100km/h w czasie 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250km/h.

Mimo prawdziwie sportowych osiągów, zapotrzebowanie na paliwo ma wynosić według producenta średnio 7,1 litra na sto kilometrów. W dużej mierze ma na to wpływ odpowiednie zestrojenie skrzyni biegów - niskie biegi są zestrojone krótko i sportowo, zaś 6 bieg ma długie przełożenie wpływające na obniżenie obrotów, a tym samym zużycia benzyny.

Auto trafi do sprzedaży latem tego roku. Jego cena startować będzie od 48 500 euro.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: