SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi SQ5 TDI plus: zastrzyk wysokoprężnej mocy

Audi SQ5 TDI plus: zastrzyk wysokoprężnej mocy

04.09.2015, godz. 12:11
Audi SQ5 TDI plus
Audi SQ5 TDI plus foto: Audi

Doskonałe parametry sportowego SUV-a jakim jest Audi SQ5 TDI, zostały nieco poprawione przez firmę z Ingolstadt. Auto odróżniające się od standardowej wersji Q5 niewielkimi zmianami stylistycznymi oraz potężnym silnikiem wysokoprężnym, zostało teraz wzmocnione o 27 KM i 50 Nm.

Audi SQ5 TDI plus pod względem stylistyki nie wyróżnia się niczym nowym. Typowymi elementami na karoserii wciąż są lśniące platynowe obramowania osłony chłodnicy, podkreślenie linii okien i lusterek bocznych. Oczywiście te fragmenty można zastąpić pakietem czarnych detali, co widać na załączonych fotografiach. Wnętrze utrzymane w sportowej czerni przełamują srebrne elementy z aluminium.

Kliknij: Test długodystansowy: Audi Q5 2.0 TDI kontra 3.0 V6 TFSI

Ważne zmiany dotyczą dopiero mocy silnika. Jednostka V6 3.0 TDI dostarczająca do tej pory 313 KM i 650 Nm została wzmocniona. Teraz moc wynosi dokładnie 340 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Siła ta przekazywana przez napęd quattro i automatyczną skrzynię powoduje, że pierwsze 100 km/h ze startu zatrzymanego pojawia się na liczniku w 5.1 sekundy. Prędkość maksymalna to wciąż ograniczenie elektroniczne do 250 km/h.

W Niemczech cena Audi SQ5 TDI plus rozpoczyna się od 67 700 Euro (w przeliczeniu na polską walutę jest to około 284 tys. zł).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: