SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi TT Offroad Concept: na sportowo i w teren / zapowiedź Audi Q4 - WIDEO

Audi TT Offroad Concept: na sportowo i w teren / zapowiedź Audi Q4 - WIDEO

20.04.2014, godz. 10:17
Audi TT Offroad Concept
foto: Audi

Audi nigdy nie przestanie zadziwiać swoimi propozycjami. Firma z Ingolstadt ma tyle pomysłów na samochody, że chyba sama za sobą nie nadąża. Inżenierowie wspólnie z projektantami stworzyli następne sportowe, uterenowione auto - Audi TT Offroad Concept.

Audi oferujące na rynku SUV-y Q3, Q5 oraz Q7, zamierza jak najszybciej zagospodarować luki pomiędzy tymi modelami. Do tej pory Niemcy pokazali już parę studyjnych samochodów o różnych wielkościach, ale jeszcze jak dotąd nie zdecydowali się na wprowadzenie do produkcji żadnego z nich. Sporą szansę na wdrożenie ma najnowszy koncept o studyjnej nazwie Audi TT Offroad, który w odmianie seryjnej najpewniej otrzymałby oznaczenie Q4.

Zobacz też: Nowe Audi TT debiutuje: ewolucja bez stylistycznej rewolucji - GALERIA

Samochód bazujący na najnowszej generacji sportowego TT, został zaprojektowany w zgodzie z panującym obecnie w firmie językiem stylistycznym. Na karoserii widać sporo ostrych krawędzi przeplatających z krągłościami. Kształt wlotu powietrza do chłodnicy ma charakterystyczny kształt, a lampy tradycyjnie już są w pełni LED-owe. W stosunku do zwykłej TT-tki nadwozie TT Offroad Concept urosło do rozmiaru 5-drzwiowego SUV-a o sportowym sznycie. Karoseria ma 4,39 metra długości, 1,85 metra szerokości i 1,53 metra wysokości.

Do napędu odmiany pokazowej wykorzystano napęd hybrydowy. W jego skład wchodzi spalinowy motor 2.0 TFSI o mocy 292 KM oraz dwie jednostki elektryczne. Pierwszy silnik o mocy 40 kW napędza oś przednią, a drugi o sile 85 kW wprawia w ruch oś tylną. W sumie moc całego zestawu wynosi aż 408 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według Audi przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h trwa 5,2 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Źródło: Audi
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: