SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Audi tworzy A3 coupe do walki z Mercedesem CLA

Audi tworzy A3 coupe do walki z Mercedesem CLA

30.01.2017, godz. 15:54
Audi TT Sportback Concep
Audi TT Sportback Concept foto: Nissan

Mercedes uzupełnia gamę klasy A o sedana (funkcjonującego obok CLA), BMW z kolei zaatakuje rynek „jedynką” z kufrem. Audi nie może pozostać obojętne i planuje poszerzenie oferty o A3.... Coupe.

Nie będzie to jednak tradycyjne coupe, a raczej auto kwalifikujące się do klasy "czterodrzwiowych coupe", zapoczątkowanej przez Mercedesa CLS. To segment uwielbiany przez klientów. Wstępne informacje wskazują, że pojazd zachowa stylistykę znaną dla A3 i będzie mniejszym odpowiednikiem pięknego A5 Sportback.

Zobacz też: Polska premiera Audi Q5 drugiej generacji w hali Torwar

Wszystko po to, by dotrzymać kroku Mercedesowi, który miał za sobą świetny rok. Audi poszerzy ofertę tak, by zapewnić każdemu klientowi odpowiednio szeroki wybór. Już wcześniej wiedzieliśmy, że Niemcy chcą poszerzyć swoją gamę do 60 modeli do 2020 roku.

Premiera planowana jest na 2019 rok, jednak już wiemy czego możemy się spodziewać. A3 Coupe nie będzie zrywać z charakterystyczną linią Audi, również podwozie nie będzie niczym szokującym. Platforma MQB sprawdza się na razie doskonale oraz pozwala na dużą elastyczność w konstruowaniu nowych modeli. Ogólny zarys nadwozia świetnie prezentuje koncept Audi TT Sportback.

Na pewno zobaczymy wersję hybrydową, bardzo prawdopodobne, że Audi wprowadzi też na niektóre rynki auta czysto elektryczne. Pod względem wyposażenia na pewno możemy spodziewać się bardziej rozbudowanych modułów łączności oraz większej automatyzacji prowadzenia. Technologie zostaną najprawdopodobniej przejęte z flagowego A8, na którego premierę liczymy jeszcze w tym roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: