SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Alfa Romeo jedzie na podbój Rosji

Alfa Romeo jedzie na podbój Rosji

24.07.2013, godz. 12:02
Alfa Romeo MiTo
foto: Alfa Romeo

Rozwijający się w bardzo szybkim tempie w ostatnich latach, chłonny rynek rosyjski, daje spore szanse motoryzacyjnym producentem na podreperowanie statystyk sprzedaży. Grupa Fiata dostrzegając ten potencjał, zamierza wprowadzić do Rosji auta marki Alfa Romeo, które do tej pory nie były oferowane u naszych wschodnich sąsiadów.

Po głośnym powrocie Alfy Romeo na rynek w Stanach Zjednoczonych, nadszedł czas na poszerzenie ekspansji o Wschód. Włosi poszukując nowego rynku zbytu, teraz spróbują swoich sił w Rosji. Do końca roku ma powstać na terenie największego pod względem powierzchni państwa świata, przynajmniej 5 salonów słynnej marki z charakterystyczną kratką wlotu powietrza nazywaną scudetto.

>>> Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir TCT - TEST od SuperAuto24.pl - ZDJĘCIA

Rosjanie podobnie jak Polacy, będą mogli nabyć u autoryzowanych dilerów modele MiTo i Giulietta. W ofercie na zamówienie pojawi się  także najnowsza sportowa 4C. Alfa Romeo zapowiada sukcesywne poszerzenie swojej gamy modelowej, dlatego z czasem pojawią się również kolejne auta, nad którymi obecnie pracują włoscy inżynierowie.

Samochody Alfy Romeo będą dystrybuowane za pośrednictwem sieci Chrysler Jeep Russia National Sales Company. Ta spółka Grupy Chrysler zarządza całą sprzedażą, usługami posprzedażowymi oraz gwarancjami na produkty: Fiat, Fiat Professional, Jeep, Chrysler i Dodge na obszarze Federacji Rosyjskiej.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: