SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ikarus z klocków Lego może trafić do sklepów. Zagłosuj na polski autobus i zwiększ jego szansę

Ikarus z klocków Lego może trafić do sklepów. Zagłosuj na polski autobus i zwiększ jego szansę

24.01.2014, godz. 00:08
Ikarus 260.04 z klocków Lego
foto:

Nietypowy pojazd zabawka, czyli Ikarus 260.04 z klocków Lego, ma szansę trafić do masowej produkcji. W międzynarodowym konkursie organizowanym przez słynną duńską firmę, polski autobus zdobył już ponad 4 tys. głosów.

Jeśli liczba głosów przekroczy 10 tysięcy, wówczas Lego zdecyduje, czy wyprodukuje zestaw klocków z ikarusem, który trafi do sprzedaży. Biorący udział w konkursie autobus zbudował z dostępnych w sklepach klocków Lego Mateusz Wawrowski z Poznania. Pojazd zabawka składa się z 1500 elementów i jest 25 razy mniejszy niż w rzeczywistości.

Zobacz też: WIDEO - Zbudował prawdziwe, jeżdżące auto z klocków LEGO!

Realizacja projektu budowy zajęła 2 miesiące. Konstrukcja zyskała barwy obowiązujące w czasach PRL, czyli biała-czerwone. Ikarus ma otwierane wszystkie drzwi oraz skrętną przednią oś. We jego wnętrzu znajdują się pasażerowie. Zajęli oni 22 miejsca siedzące, nie licząc kierowcy w kabinie. Wymiary to 44 centymetry długości, 10 centymetrów szerokości i 12,4 centymetra wysokości.

Klocki Lego to wielka pasja Mateusza. Zbudował z nich już też między innymi charakterystyczny poznański budynek, tzw. Okrąglak. Na Ikarusa można głosować na stronie internetowej pod adresem: www.lego.cuuscoo.com/ideas.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: