SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Autonomiczny Rinspeed Etos: spektakularna przeróbka hybrydowego BMW i8

Autonomiczny Rinspeed Etos: spektakularna przeróbka hybrydowego BMW i8

07.01.2016, godz. 11:26
Rinspeed Etos
Rinspeed Etos foto: Rinspeed

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Rinspeed zajmuje się od 1979 roku tuningiem i produkcją niesamowitych prototypów. Najnowsze dzieło firmy to autonomiczny pojazd o nazwie Rinspeed Etos. Maszyna powstała na bazie sportowego BMW i8 i jest bardzo spektakularna.

Rinspeed od zawsze stawia na oryginalność, nieszablonowość i futuryzm. Hybrydowe BMW i8 po tym jak trafiło do szwajcarskiego tunera, zmieniło się prawie nie do poznania. Całkowicie inaczej prezentuje się zarówno przód, jak i tył, a totalna rewolucja dotknęła kabinę. Dlaczego w modelu Etos zdecydowano się na tak daleko idące przeróbki? Ponieważ tego wymagało stworzenie pojazdu w pełni autonomicznego. Na wyposażeniu jest zaawansowana automatyka jazdy, 8 kamer monitorujących otoczenie, a nawet system rozpoznający ruchy gałek ocznych kierowcy.

Zobacz też: BMW M2 Coupe: debiut długo wyczekiwanego M

Kokpit maszyny to komfortowe pomieszczenie dla dwóch osób. Posiada miękkie obicia paneli otaczających pasażerów, półki na książki i wpasowane w deskę 21,5-calowe ekrany Ultra HD oferujące różne multimedia. Kierownica potrafi się składać dla wygospodarowania większej przestrzeni dla kierowcy, gdy przemieszczanie odbywa się w trybie autonomicznym. O brzmienie najwyższej jakości dba system audio Harman Kardon. Auto zostało wyposażone nawet we własnego drona z podświetlanym LED-owo lądowiskiem w tylnej części samochodu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: