SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Będzie Audi Q1 - firma potwierdziła produkcję modelu

Będzie Audi Q1 - firma potwierdziła produkcję modelu

04.12.2013, godz. 07:30
Audi Q1
foto: Audi

Audi wciąż rozbudowuje swoją gamę modelową, zwłaszcza pod kątem SUV-ów. Ten typ pojazdów wciąż jest rozchwytywany, dlatego nie powinno więc dziwić, że producenci wciąż są skorzy do nowych pomysłów właśnie pod tym kątem. Już za dwa lata, niemiecka marka spod znaku czterech pierścieni wprowadzi na rynek całkiem nowy model Q1.

Model Q1 to dosyć ryzykowne zagranie Audi, gdyż niewielu producentów decyduje się na produkcję tak małych SUV-ów. Marka ta ma już duże doświadczenie w projektowaniu tego typu pojazdów, gdyż w ofercie jest już Q3, Q5 i Q7.

Audi oficjalnie potwierdziło, że w 2016 roku na rynek wjedzie model Q1, który będzie montowany w Ingolstadt. Niestety brak na razie większej ilości szczegółowych danych, jednak pierwsze grafiki przedstawiające pojazd wskazują na to, że będzie miał on pięciodrzwiowe, nieco muskularne nadwozie o wyraźnych przetłoczeniach. Do tej pory plotki głosiły, że samochód otrzyma jedynie troje drzwi. Co więcej, projekt będzie oparty na płycie podłogowej z Volkswagena Polo, więc wymiary będą niewielkie.

Zobacz: Audi RS5 Cabriolet 4.2 FSI V8: TEST cichociemnego bandziora

Do napędu Q1 mogą posłużyć benzynowe silniki 1.2 TFSI i 1.4 TFSI w różnych wariantach mocowych oraz diesle TDI. Nie można wykluczyć także wersji hybrydowej oraz usportowionego SQ1, jednak na razie pozostaje to w zakresie domysłów. Na większą ilość informacji niestety trzeba jeszcze poczekać.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: