SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Będzie można kupić Lamborghini w Polsce. Salon i oficjalne przedstawicielstwo marki już niebawem

Będzie można kupić Lamborghini w Polsce. Salon i oficjalne przedstawicielstwo marki już niebawem

17.12.2013, godz. 13:01
salon Lamborghini powstanie w Polsce
foto: EAST NEWS

Do tej pory włoska marka Lamborghini oferowała na polskim rynku jedynie potężne ciągniki rolnicze. Niebawem jednak sytuacja ta się zmieni i zamożni Polacy będą mogli nabyć w kraju nad Wisłą supersamochody, z tym samym logotypem rozjuszonego byka, jaki jest umieszczany na traktorach. Trwają bowiem przygotowania do utworzenia punktu dilerskiego supermarki.

Kolejna egotyczna marka samochodów zawita do Polski. Gerald Kahlke odpowiedzialny za public relations Lamborghini S.p.A. w Europie Północnej, potwierdził informacje o planach wprowadzenia supersamochodów na nasz rynek. W ciągu ostatnich kilku lat sporo luksusowych marek otworzyło swoje przedstawicielstwa w Polsce, dlatego punkt dilerski Lamborghini był tylko kwestią czasu.

Zobacz też: Zwiedź muzeum Lamborghini przez internet z Google Street View

Auta marki Lamborghini coraz częściej są spotykanie na polskich drogach, z polskimi numerami rejestracyjnymi. Niestety ich właściciela do najbliższych wyspecjalizowanych serwisów mają bardzo daleko. Po zachodniej stronie najbliższym punktem obsługi jest Wiedeń (Austria), Monachium oraz Hamburg (Niemcy), a na wschodzie dopiero aż Moskwa (Rosja). Jeśli ktoś preferuje południowy kierunek to na serwis może się udać do Turcji (Stambuł), natomiast po stronie północnej do dyspozycji jest przedstawicielstwo w Tallinnie (Estonia).

Na razie nie znamy jeszcze szczegółów, gdzie dokładnie zostanie zlokalizowany salon oraz autoryzowany serwis, ale można przypuszczać, że będzie to Warszawa.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: