SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Będzie Toyota Yaris w wydaniu hot-hatch! Miejski hatchback z dużą mocą

Będzie Toyota Yaris w wydaniu hot-hatch! Miejski hatchback z dużą mocą

21.03.2015, godz. 14:43
nowa Toyota Yaris 2015
foto: toyota

Segment małych hot-hatchy klasy B coraz bardziej się zagęszcza. Co drugi producent oferujący małego hatchbacka ma w swoim portfolio mocną wersję. Teraz do tego grona zamierza dołączyć również Toyota, z ostrą odmianą popularnego Yarisa.

Informacja o małym sportowym japończyku brzmi zaskakująco, ale wkrótce będzie faktem. Motoryzacyjny świat donosi, że Toyota Yaris będzie chciała namieszać w segmencie bardzo mocnych małych samochodów z napędem na przód, tak jak to zrobiła w ostatnich tygodniach Honda z trochę większym kompaktowym modelem Civic Type R.

Przeczytaj: TEST Toyota Yaris Hybrid po liftingu: ekologia wymaga wyrzeczeń

Toyota postanowiła brać udział w rajdach i na początku roku pokazała gotowego Yarisa WRC. Teraz na jego bazie przygotuje cywilizowaną wersję drogową. Do napędu posły benzynowy silnik 2.0 litra z doładowaniem. Moc ma wynosić aż 235 KM! W przeniesieniu siły napędowej na koła przednie pomoże sześciobiegowa przekładnia manualna. Konstrukcja otrzyma wzmocnione zawieszenie, precyzyjniejszy układ kierowniczy i bardziej wydajne hamulce.

Jak to bywa w przypadku sportowych odmian pojazdów, wypada się spodziewać zmienionego pod kątem lepszej aerodynamiki nadwozia ze spoilerami i dużych obręczy kół. Podobnie wnętrze z pewnością nieco będzie odbiegać od tego, jakie znamy z tradycyjnego Yarisa.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: