SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bentley Continental Supersports – cały czas naj!

Bentley Continental Supersports – cały czas naj!

09.01.2017, godz. 15:06
Bentley Continental Supersports
Bentley Continental Supersports foto: Bentley

Najnowsze wcielenie Bentleya Continentala, ukrywające się pod nazwą Supersports, to nie tylko najszybsze auto z Crewe, ale i najmocniejsze czteroosobowe coupe na świecie.

Bentley Continental Supersports ma pod maską silnik W12 o mocy 710 koni mechanicznych, który to generuje 1017 niutonometrów momentu obrotowego. Dzięki temu auto przyspiesza do „setki” w 3,5 sekundy. Jeśli zdecydujemy się na wersję cabrio, wynik ten będzie gorszy o 0,2 sekundy.

Zobacz też: Bogaci są coraz bogatsi – Rolls-Royce znowu na fali

Aby uzyskać tak kosmiczne wartości, podjęto się zmodyfikowania turbin wtłaczających teraz powietrze pod większym ciśnieniem, usprawniono system chłodzenia, zmieniono łożyska wału korbowego. Hamulce z kolei są największymi konstrukcjami dostępnymi w produkcji seryjnej. Rozdział momentu obrotowego pomiędzy kołami został już wykorzystany w Continentalu GT3-R.

Nie liczy się tylko moc – ekipa z Crewe zmniejszyła też wagę poprzez zamontowanie lżejszych felg (-20 kilogramów), a tytanowy wydech to kolejne 5 kilogramów mniej. Co ciekawe, auto jest nie tylko najlżejszym z całej gamy, ale i okazuje się szczuplejsze od swojego poprzednika. Bentley Continental Supersports waży tylko... 2280 kilogramów. Sporo, ale biorąc pod uwagę to wyposażenie…

...czyli pikowaną skórę w trzech kolorach, wykończenia boczków drzwi z alcantary (lub opcjonalnie z włókna węglowego) oraz dywaniki w których można zapaść się po kostki. Nie zapominajmy też o wyciszeniu kabiny, w której można rozmawiać szeptem nawet powyżej prędkości 200 kilometrów na godzinę.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: