SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bentley Mulsanne Convertible: projekt trafił do kosza

Bentley Mulsanne Convertible: projekt trafił do kosza

24.09.2013, godz. 19:00
Bentley Mulsanne Convertible
foto: Bentley

Nie od dziś wiadomo, że Bentley tworzy bardzo eleganckie i luksusowe pojazdy. Fani czekający na kabriolet oparty na modelu Mulsanne będą bardzo zawiedzeni na wieść, iż takowy projekt nie powstanie. Pomimo wcześniejszych prac nad nowym autem, zostały one przerwane, a wszystkie szkice trafiły do kosza.

Już rok temu na imprezie Pebble Beach Concours d’Elegance 2012, brytyjski producent przedstawił szkice nowego kabrioletu opartego na modelu Mulsanne. Co więcej, potencjalni klienci mogli przyjrzeć się z bliska prototypowi samochodu, więc można domniemywać, że prace nad nim były już dosyć zaawansowane.

>>> Polacy zbudowali kosmiczny czołg PL–01 Concept - ZDJĘCIA <<<

W rozmowie z magazynem "Car & Driver" dyrektor generalny Bentleya, Wolfgang Schreiber, ogłosił iż prace nad projektem zostały porzucone. Powodem tego działania są badania rynkowe przeprowadzone wśród potencjalnych odbiorców, które wykazały, że popyt na auto byłby na niezadowalającym poziomie. Głównymi zainteresowanymi byliby klienci z USA i Unii Europejskiej, a według brytyjskiej marki, to zbyt wąskie grono nabywców - sprzedaż modelu nie pokryłaby w zadowalającym stopniu pieniędzy wydanych na skonstruowanie kabrioletu. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku nabywców znalazło zaledwie 1169 egzemplarzy modelu Mulsanne.

Bentley Mulsanne Convertible miał wjechać do salonów w 2014 lub 2015 roku, jednak decyzja firmy przekreśliła te plany. Brytyjski producent skupi się na pracach prowadzonych przy SUV-ie, którego wersja produkcyjna zostanie pokazana w 2016 r.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: