SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bentley szykuje pierwszego SUV-a! Debiut w 2016 roku

Bentley szykuje pierwszego SUV-a! Debiut w 2016 roku

20.03.2014, godz. 09:42
Bentley SUV
foto: Bentley

Królewska marka z Wielkiej Brytanii od dawna szykuje się na wprowadzenie do swojego portfolio mocarnego SUV-a. Wszystko rozpoczęło się od konceptu EXP/9F Falcon zaprezentowanego w 2012 roku w Genewie. Teraz wiadomo, że samochód ten był tylko pokazem możliwości i nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z produkcyjną wersją szykowaną na rok 2016.

Jedna z najekskluzywniejszych marek na świecie, jaką bez wątpliwości jest Bentley należący do Grupy Volkswagena, wreszcie doczeka się SUV-a. Firma pochwaliła się pierwszą wizualizacja przedstawiającą superluksusowy pojazd, nadający się do jazdy poza utwardzonymi drogami.

Zobacz też: Bentley Continental GT Speed przeszedł lifting - ZDJĘCIA

Pewną wiadomością jest rozpoczęcie sprzedaży samochodu w 2016 roku. Firma potwierdza także, iż produkcja zostanie zlokalizowana w brytyjskim Crewe - głównej fabryce Bentley'a. Zainwestowanych zostanie znaczna ilość pieniędzy na stworzenie dodatkowej linii produkcyjnej i zwiększenie zatrudnienia. Ze wstępnych szacunków wynika, że sprzedaż samochodu wyniesie co najmniej 3 000 egzemplarzy rocznie.

Według Bentley'a nowy model, który jeszcze nie otrzymał nazwy, będzie najmocniejszym i najbardziej luksusowym SUV-em dostępnym na runku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: