SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bentley w natarciu: powstaną dwa nowe modele

Bentley w natarciu: powstaną dwa nowe modele

31.07.2014, godz. 13:07
Bentley Continental GT3-R
foto: Bentley

Bentley to prestiżowa marka, która do niedawna nie kojarzyła się z szybkim rozwojem. Ostatnie kilka lat na szczęście zmieniły wizerunek firmy, a brytyjski producent łapie wiatr w żagle. Dzięki temu już niebawem na rynku mają się pojawić dwa nowe modele z wielkim B na masce.

Jak zapowiedział Wolfgang Durheimer, szef Bentleya, do 2016 roku Brytyjczycy przeznaczą aż 800 mln funtów na rozwój nowych technologii, a na rynek mają trafić dwa nowe modele.

Pierwsze auto najprawdopodobniej będzie bazowało na Audi R8, a w jego wnętrzu znajdą się miejsca tylko dla dwóch osób. Drugi model ma być pozycjonowany pomiędzy Continentalem a Mulsanne i możliwe, że otrzyma składany dach. Ponadto Wolfgang Durheimer ogłosił, że wszystkie nowe projekty otrzymają benzynowy silnik W12 oraz zostaną wyposażone w napęd na wszystkie koła.

Zobacz też: Bentley Continental GT3-R: najszybszy drogowy wóz w historii marki - GALERIA

Przez ostatnie kilka lat Bentley notuje stałe wzrosty sprzedaży aut. Największy skok nastąpił w Chinach, gdzie sprzedaż urosła 61%, jednak największym rynkiem zbytu wciąż pozostają Stany Zjednoczone - w pierwszej połowie bieżącego roku nabywców znalazło tam aż 1388 aut brytyjskiej marki.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: