SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Biznesmeni najchętniej wybierają BMW serii 5

Biznesmeni najchętniej wybierają BMW serii 5

28.01.2014, godz. 11:44
BMW serii 5
foto: BMW

Jesteś przedsiębiorcą, potrzebujesz reprezentacyjnego samochodu, ale nie wiesz co wybrać? Preferencje podobnych tobie ludzi zajmujących się biznesem mogą ci pomóc w podjęciu decyzji. Okazuje się, że BMW serii 5 jest najchętniej kupowanym samochodem biznesowym na świecie. W roku 2013 na auta BMW serii 5 zdecydowało się 366 992 klientów.

W ubiegłym roku w ramach liftingu modyfikacji uległ design całej rodziny BMW serii 5, a auto nabrało bardzo arystokratycznych cech. Poza tym klienci mogą w znacznym stopniu konfigurować samochody według swoich upodobań. Dzięki trzem fabrycznym pakietom specyfikacyjnym Luxury Line, Modern Line oraz M Sport, możliwe jest dopasowanie charakteru każdego BMW serii 5 do indywidualnych gustów. Biznesmenom odpowiada półka premium i funkcjonalność kabiny pasażerskiej. O bezpieczeństwo podróżnych dba prawdziwy arsenał biernych i czynnych systemów.

Zobacz też: WIDEO - Nowe BMW M3 i M4 z przyspieszeniem 4.1 s do "setki"

W polskiej ofercie BMW od czerwca 2013 roku, seria 5 jest oferowana z bogatą paletą silnikową. Moce motorów benzynowych rozpoczynają się od 184 KM aż po 560 KM (generowane w sportowym modelu M5). Silniki wysokoprężne w przedziale mocy od 143 do 381 KM charakteryzują się niskim zużyciem paliwa. Wszystkie warianty "Piątek" wykorzystują pakiet BMW EfficientDynamics, na który składają się odzyskiwanie energii z hamowania, funkcja Auto-Start-Stop, wskaźnik optymalnego momentu zmiany biegu, tryb jazdy ECO PRO oraz funkcja żeglowania w skrzyni automatycznej.

Ceny BMW serii 5 w podstawowej odmianie sedan z silnikiem wysokoprężnym 518d (2.0 143 KM) rozpoczynają się od 173 900 zł. Za odmianę benzynową z najmniejszym silnikiem 520i (2.0 184 KM) trzeba zapłacić od 177 900 zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: