SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW 225xe Active Tourer: nowość typu plug-in hybrid

BMW 225xe Active Tourer: nowość typu plug-in hybrid

03.09.2015, godz. 11:55
BMW 225 xe Active Tourer
BMW 225 xe Active Tourer foto: BMW

Paleta wersji BMW serii 2 Active Tourer zostanie powiększona wraz z rocznikiem 2016. Do pierwszego minivana BMW dołączy odmiana 225xe z napędem plug-in hybrid.

BMW serii 2 Active Tourer w odmianie z napędem typu plug-in hybrid, jest poszerzeniem zasięgu technologii BMW eDrive. W konstrukcji umieszczono akumulator litowo-jonowy pod kanapą tylną. Rozwiązanie to pozwoliło na pełne korzystanie z obfitości przestrzeni bagażowej.

Sprawdź: TEST BMW 225i Active Tourer: odważny krok Bawarczyków

Samochód do napędu wykorzystuje 1.5-litrowy, 3-cylindrowy silnik benzynowy wyposażony w technologię BMW TwinPower Turbo. Generowana moc 136 KM i 220 Nm jest przenoszona na koła przednie przez poprzez 6-stopniową skrzynię automatyczną Steptronic. Dodatkowy wysokoprądowy generator na przedniej osi pełni trzy role: jest w stanie na bardzo krótkich dystansach wspierać silnik benzynowy dodatkową mocą 15 kW i siłą 150 Nm, generuje energię elektryczną podczas jazdy i umożliwia bardzo płynne uruchamianie i gaszenie silnika benzynowego. Dodatkowy silnik elektryczny umieszczony został ponad tylną osią wraz z dwustopniową skrzynią biegów i elektroniką sterującą. Przenosi on na tylne koła moc 65 kW/88 KM i moment obrotowy 165 Nm.

Zespół napędowy plug-in hybrid w modelu BMW 225xe rozwija maksymalną moc systemową 165 kW/ 224 KM. Taki zestaw pozwala cieszyć się zarówno czysto elektryczną mobilnością, jak i nieograniczonymi podróżami konwencjonalnymi. Czysto elektryczny zasięg w BMW 225xe wynosi 41 km. Napęd spalinowy na koła przednie i elektryczny na tylne natomiast zapewnia w pełni elektronicznie sprzężony napęd na wszystkie koła, unikatowy w segmencie kompaktowych vanów. Średnie zużycie paliwa wynosić ma zaledwie 2,1-2,0 l/100 km, a emisja CO2 – 49-46 g/km.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: