SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW serii 4 Convertible: wersja bez dachu uzupełnia rodzinę

BMW serii 4 Convertible: wersja bez dachu uzupełnia rodzinę

13.10.2013, godz. 19:15
BMW 4 Convertible
foto: BMW

BMW serii 4 Convertible to odmiana nadwoziowa, która już niebawem dołączy m.in. do modeli serii 3 i serii 4. Poza składanym dachem kabriolet nie różni się znacząco od swojego odpowiednika w wersji Coupe. Teraz fani monachijskich wozów z odkrytym nadwoziem będą mieli także coś dla siebie.

Seria 3 jest jednym z najczęściej wybieranych modeli w gamie BMW. Dlatego też, producent dba o to by każdy mógł znaleźć coś dla siebie pod względem preferencji nadwozia. Lada chwila do rodzinki dołączy także seria 4 z otwieranym dachem (dawniej seria 3 Convertible). Nowy kabriolet stylistycznie będzie bardzo podobny do sedana i coupe, przy czym największą różnicą jest oczywiście dach. Jego konstrukcja jest zbudowana z 3 sztywnych elementów, a samo złożenie trwa 20 sekund. Czynność ta może być wykonywana przy prędkości nie większej niż 18 km/h.

Zobacz też: BMW serii 4: CENA w POLSCE od 175 900 zł - pełny cennik bawarskiego coupe

Pod maską znajdziemy tylko silniki turbodoładowane, przy czym dwa z nich są zasilane benzyną, a jeden olejem napędowym. Z benzyniaków można wyróżnić czterocylindrowy motor o pojemności 2-litrów, generujący 245 KM i 350 Nm (oznaczenie 428i), oraz 3-litrową jednostkę o sześciu cylindrach, rozwijającą 306 KM i 400 Nm (symbol 435i). Diesel zaś to czterocylindrowe 2.0 o mocy 184 KM i momencie obrotowym na poziomie 380 Nm (oznaczenie 420d). Oczywiście z czasem do palety będą dołączać kolejne silniki. Warto również zaznaczyć, iż kabriolet jest o 150 kg cięższy od "czwórki" ze stałym dachem.

Oficjalne przedstawienie auta odbędzie się na Salonie Samochodowym w Los Angeles, w listopadzie tego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: