SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW Compact Sedan Concept: charyzmatyczny kompaktowy sedan

BMW Compact Sedan Concept: charyzmatyczny kompaktowy sedan

20.11.2015, godz. 12:13
BMW Compact Sedan Concept
BMW Compact Sedan Concept foto: BMW

BMW prowadzące testy nowego konkurenta dla Audi A3 Limousine i Mercedesa CLA, prezentuje w pierwszej kolejności odmianę koncepcyjną tego auta. Pojazd został nazwany BMW Compact Sedan Concept i zadebiutował na motoryzacyjnych targach w Chinach.

Nieco przedłużona odmiana popularnej "jedynki" to wyjście naprzeciw rynkowym oczekiwaniom. Pokazana podczas Guangzhou Auto Show 2015 wersja studyjna w niczym nie przypomina BMW Serii 1. Auto zostało zaprojektowane od nowa i wygląda trochę jak pomniejszona Seria 3. Krzywizny karoserii pokrytej lakierem lakierem Liquid Metal Bronze, w połączeniu z LED-owy oświetleniem przedstawiają się fenomenalne. Całość dla uzyskania wzmocnionego efektu wow, postawiono na 20-calowych felgach.

Przeczytaj też: BMW M2 Coupe: debiut długo wyczekiwanego M

Wnętrze odnosi się do projektów obecnych w produktach bawarskiej marki. Zastosowano w nim jednak kilka fajerwerków w postaci ciekawego podświetlenia fragmentów deski rozdzielczej, konsoli i boczków drzwiowych. Technologia prezentowania różnych informacji i dostępu do multimediów, oparta jest o 8,8-calowy ekran, wyświetlacz przezierny nad kierownicą i elektroniczny zestaw zegarów.

Pojazd został zaprezentowany w Chinach nie bez powodu. Prawdopodobnie model ten w odmianie produkcyjnej może trafić tylko na tamtejszy chłonny rynek. Szczegóły co do planów związanych z tym pojazdem nie są jednak jeszcze znane. BMW nie podało też żadnych informacji na temat platformy, o jaką oparto ten projekt, ani o jednostce napędowej. Nie wiadomo więc, czy napęd trafia na koła tylne, czy jedynie na oś przednią, jak to się ma w przypadku Serii 2 Active Tourer.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: