SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW Concept serii 4 coupe: Bawarski drapieżnik - ZDJĘCIA

BMW Concept serii 4 coupe: Bawarski drapieżnik - ZDJĘCIA

28.12.2012, godz. 08:00
P90108623.jpg
foto: BMW

Nowe BMW Concept serii 4 coupe, jak sama nazwa wskazuje występuje na razie w wersji koncepcyjnej. Świeże coupe ma nawiązywać do tradycyjnych aut tej klasy bawarskiego producenta, czyli serii 6 i 8. Zarazem nowe auto dużo korzystać będzie z BMW serii 3, jednak nowa cyfra ma przenieść użytkowników w nieco inny wymiar.

Nowym coupe BMW pokazuje stałe dążenie do perfekcji. Dzięki skrupulatnemu wyselekcjonowaniu materiałów BMW serii 4 ma swój unikatowy kształt i wygląd. Pomimo swojego sportowego charakteru producent nie zapomniał o komforcie. Oczywiście nowa seria ma być bardziej luksusowa i sportowa od serii 3 coupe. Większą dynamikę widać od razu - samochód jest szeroki, znajduje się bliżej ziemi i wygląda bardzo designersko.

Drapieżny sportowy charakter

Dzięki znanym z innych modeli koncernu zastosowań łatwo rozpoznać, że Concept serii 4 należy do rodziny BMW. Pomagają w tym "nerki", a także klasyczne podwójne reflektory, które podrasowano w trójwymiarową głębię. Reflektory wykonane w technologii LED wraz z atrapą chłodnicy tworzą integralną całość. Duże wloty powietrza zdradzają ulokowanie mocnej jednostki pod maską, wymagającej ciągłego chłodzenia. Te elementy w stylu EfficientDynamics znacznie poprawiają również aerodynamikę i zmniejszają zużycie paliwa.

>>> BMW M6 Gran Coupe: Eleganckie i piekielnie szybkie - ZDJĘCIA <<<

Duży nacisk został położony na wygląd. W oczy rzucają się 20 calowe obręcze z lekkich stopów. Projektanci auta wykonali na sylwetce bardzo dużo przetłoczeń i ostrych linii, które podkreślają sportowy charakter. Podwójne przetłoczenia znane zaszczepione z serii 3 sprawiają wrażenie, jakby wóz był w ciągłym ruchu. Szyby również zostały dopasowane w taki sposób, aby wyglądały bardziej agresywnie - są odpowiednio spłaszczone i wydłużone. Przetłoczenia zmniejszające się nad tylnymi kołami mają na celu uwydatnienie muskularnego tylnego zderzaka. Ciekawym elementem tyłu jest wykonany w ładnym kształcie układ wydechowy.

Wnętrze na wysokim poziomie

BMW od lat cechuje się dbałością o szczegóły i doskonałym wykonaniem. Kokpit jest zorientowany na kierowcę, dzięki czemu prowadzący pojazd w minimalnym stopniu będzie odwracał uwagę od kierunku prowadzenia. Projektanci wykorzystali we wnętrzu tak zwany layering - przemyślany dobór brył poprzez warstwowanie linii i powierzchni. Zastosowanie tego zabiegu ma jeszcze bardziej podkreślić sportowy charakter pojazdu. Przebieg kresek od początku do końca pojazdu ma sprawiać wrażenie jakby auto cały czas wyrywało się do przodu. Budowa kabiny ma oplatać kierowcę i pasażera dając nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także uczucie sportowego prowadzenia.

BMW Concept serii 4 coupe - WYMIARY

Rozstaw osi wozu to 2810 mm, rozstaw kół z przodu wynosi 1545 mm, a z tyłu 1593 mm. Szerokość pojazdu również jest większa niż serii 3 i mierzy 1826 mm, za to wysokość dachu 1362 mm, jest względem "trójki" niższa. Długość pojazdu to 4641 mm i również jest większa niż w popularnym aucie serii 3 bawarskiego producenta. Te wszystkie wymiary tworzą bardziej agresywny design nowego pojazdu. Proporcje samochodu mają przynosić na myśl atletyczną postawę, która będzie straszyła innych użytkowników drogi.

WIDEO - tak wygląda BMW Concept serii 4 coupe

autor: Łukasz Kiędziński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: