SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW i Mercedes będą razem pracować nad indukcyjnym ładowaniem baterii

BMW i Mercedes będą razem pracować nad indukcyjnym ładowaniem baterii

30.07.2014, godz. 15:24
samochody hybrydowe
foto: BMW

Mercedes i BMW od dawna ze sobą rywalizują na polu motoryzacji. Jak się okazuje nawet konkurenci, którzy stoją naprzeciw siebie od dziesiątek lat potrafią się zjednoczyć w kwestii rozwoju. Niemieccy producenci podpisali właśnie umowę o współpracy.

W motoryzacyjnym świecie nieczęsto zdarza się, że rywale stojący po przeciwnych, potrafią nawiązać konstruktywną współpracę. Mercedes i BMW, marki znane z wytwarzania samochodów segmentu premium postanowiły, że zaczną wspólnie pracować nad rozwojem technologii bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych oraz aut hybrydowych typu plug-in.

Czytaj też: BMW Serii 2 Active Tourer: znamy polski CENNIK luksusowego vana

Niemieccy inżynierowie skupią się przede wszystkim na indukcyjnym systemie ładowania pojazdów. Technologia ta ma się składać z kilku ważnych elementów jak np. uzwojenia wtórnego oraz pierwotnego. Pierwszy rodzaj uzwojenia miałby być umocowany w podwoziu auta, zaś uzwojenie pierwotne byłoby umiejscowione w stałym punkcie jak chociażby przydomowy garaż lub parking przy supermarkecie. Dzięki temu możliwe byłoby zrezygnowanie z kabli elektrycznych, a sam proces ładowania akumulatorów mógłby być szybszy i wygodniejszy w codziennej obsłudze.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: