SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW i3 w wersji z większym akumulatorem i zasięgiem

BMW i3 w wersji z większym akumulatorem i zasięgiem

16.05.2016, godz. 16:47
BMW i3 (94 Ah)
BMW i3 (94 Ah) foto: BMW

BMW rozszerza ofertę swojego najmniejszego modelu BMW i3. W pełni elektryczna odmiana oznaczona symbolem 94 Ah, to pojazd z większym akumulatorem, pozwalającym na wyższy zasięg w codziennej eksploatacji, sięgający 200 km. W warunkach oszczędnej jazdy da się pokonać dystans nawet do 300 km.

Nowe BMW i3 (94 Ah) wyróżnia się akumulatorem o znacznie większej pojemności. Większa gęstość energii ogniw litowo-jonowych daje pojemność 33 kWh. Umożliwia to zwiększenie zasięgu w cyklu NEDC o ponad 50 procent. Zamiast 190 km można teraz pokonać 300 km. W codziennej eksploatacji, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i korzystaniu z klimatyzacji lub ogrzewania, możliwy jest zasięg do 200 km na jednym ładowaniu.

Osiągi hybrydowego synchronicznego silnika elektrycznego o mocy 125 kW/170 KM pozostały niemal niezmienione. BMW i3 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,3 s. Co ciekawe BMW i3 jest najbardziej sportowym i jednocześnie najbardziej oszczędnym samochodem elektrycznym w swoim segmencie.

Przeczytaj też: TEST BMW X4 35d xDrive: wielowątkowy miks

Oferowane od ponad dwóch lat BMW i3 (60 Ah) z akumulatorem o pojemności 60 Ah pozostaje w ofercie. Obie wersje akumulatorowe będą też nadal oferowane w wariancie z Range Extenderem, czyli z 2-cylindrowym silnikiem benzynowym, który podczas jazdy utrzymuje stały poziom naładowania akumulatora, zapewniając dodatkowe 150 km zasięgu.

Wraz z wprowadzeniem BMW i3 (94 Ah), bawarska marka oprócz dodatkowych opcji wyposażenia oferuje również nowe, mocniejsze stacje ładowania do przydomowych garaży. Poza tym dzięki modularnej i elastycznej konstrukcji BMW i3, klienci mogą doposażyć pierwszą generacją akumulatorów (60 Ah) w nowy typ baterii (94 Ah).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: